Piątkowe ogłoszenia z frontu Hip Hop Kempu zaczynamy od niespodzianki i debiutu na Kempowej scenie! JWP i Bez Cenzury w składzie Ero, Kosi, Łysol, Siwers oraz DJ Steez wpadają pierwszy raz do Hradec Králové, by pokazać, że polski oldschool wciąż jest niesamowicie świeży. Ogromna dawka energii, tony charyzmy – jesteśmy pewni, że „stworzą historię”!

 

Następnie czas na małą podróż na antypody, a tam czekają nasi kolejni kempowi goście. M-Phazes to producent, którego nie trzeba przedstawiać fanom hip hopu z Australii. W swoim CV ma wpisaną współpracę z Bliss N Eso, Talibem Kwelim, Pharaoh Monchem czy nawet słynnym duetem Gotye & Kimbra. U jego boku za mikrofon chwyci Illy, czyli jedna z ciekawszych postaci australijskiej sceny, który przebojem wdarł się na ogólnokrajowe listy przebojów. Friday Flips to idealny duet na piątkowy poranek!

 

I znów loooooooooooooot przez ocean i wracamy do polski. A za sterami nie kto inny jak Te-Tris, który swoim „Lotem 2011” pokazał, że potrafi porwać tłumy pod samo niebo. Drugim pilotem będzie nie kto inny jak W.E.N.A. którego album nadchodzi wielkimi krokami. Panowie już raz dali popis swoich umiejętności w jednym z hangarów, czy w tym roku będzie jeszcze lepiej? Z pewnością, gdyż tym razem otrzymają wsparcie od live bandu!

 

Te-Tris & W.E.N.A.

 

Kolejna porcja artystów to gratka dla fanów turnbalismu i liveshows. Blanka z La Fine Equipe oraz Fade ze znanych i lubianych A State of Mind połączyli swe siły, by stworzyć Jukebox Champions. Tego nie da się opisać słowami, po prostu posłuchajcie! A wraz z nimi z zachodniej Europy do Hradec przyjadą kolejne gwiazdy turnbalismu, czyli The Disablists. Czterokrotni mistrzowie Wielkiej Brytanii DMC z pewnością postarają się podtrzymać tradycję niezapomnianych liveactów.

 

I na sam koniec nasi sąsiedzi. Prosto z Niemiec Die Orsons, ekipa, która uwielbia grać na żywo i z pewnością zaskoczy nas czymś ciekawym. Słowaków reprezentować będą Strapo & DJ Spinhandz, zaś przedstawicielem gospodarzy jest legenda czeskiej sceny – Vladimir 518.

 

Hip Hop Kemp startuje od 22 do 24 sierpnia w Hradec Králové (Czechy). Bilety można nabyć na stronie UrbanCity za 209 zł (normal) i 409 zł (VIP) – w tej cenie tylko do końca maja! Więcej info na www.hiphopkemp.pl oraz www.facebook.com/hiphopkemppl

 

Hip Hop Kemp 2013:

KENDRICK LAMAR /USA/

EL-P /USA/

SOULS OF MISCHIEF /USA/

BAAUER /USA/

ODDISEE & APOLLO BROWN /USA/

STALLEY /USA/

BISZ & B.O.K Liveband /PL/

MIOUSH + Kato Band /PL/

JWP/ BEZ CENZURY /PL/

TE-TRIS + W.E.N.A. /PL/

ORGANIZED THREAT ft. Gavlyn, Poetic Death, Yarah Bravo, DJ Dubplates, DJ Mike Steez /USA, SWE/

RODNEY P & SKITZ /UK/

SHYSTIE /UK/

M-PHAZES & ILLY /AUS/

JUKEBOX CHAMPIONS /FR, UK/

THE DISABLISTS /UK/

SHABAZZ PALACES /USA/

RETROGOTT & HULK HÖDN /D/

MEGALOH /D/

DIE ORSONS /D/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

EKTOR & DJ WICH /CZ/

VLADIMIR 518 /CZ/

PRAGO UNION + Champion Sound & Krotitelé dechů /CZ/

H16 /SK/

MOJA REČ + Komplot /SK/

BOYBAND /CZ, SK/