Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który włamywał się do piwnic i pomieszczeń gospodarczych, skąd kradł rowery. Mieszkańcowi Wałbrzycha udowodniono trzydzieści takich przestępstw. Straty oszacowano na kwotę blisko 35 tysięcy złotych. Jak się okazało wcześniej był już karany. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

 

Rower42-letni wałbrzyszanin włamywał się do piwnic i pomieszczeń gospodarczych, skąd kradł rowery. Straty pokrzywdzeni oszacowali na blisko 35 tysięcy złotych Sposób działania wskazywał na to, że procederem tym zajmuje się tylko jedna osoba.

 

Policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zajmujący się tą sprawą podejrzewali, że sprawcą tych przestępstw jest 42-letni mieszkaniec miasta. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Wczoraj zatrzymali włamywacza. W trakcie przesłuchania funkcjonariusze udowodnili mu trzydzieści kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Rowery, które były jego łupem sprzedał przypadkowym osobom. Obecnie trwają czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia.

 

Ponadto okazało się, że 42-latek ma za sobą dość bogatą przeszłość kryminalną. Był wielokrotnie karany za różne przestępstwa. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Za tego typu czyn zabroniony grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu asp. Joanna Żygłowicz