Line-up czeskiego festiwalu wciąż rośnie! Tym razem do scenicznego składu wielkiej uczty muzycznej dołączają 3 formacje spod znaku ciężkiego grania – Amerykanie z The Ghost Inside i The Devil Wears Prada, a także młodzi gracze z Wysp Brytyjskich, którzy podbili serca tysięcy osób na całym świecie – Heart In Hand!

 

Metalcore’owe kapele pojawią się na festiwalowej scenie Rock for People od 2 do 5 lipca obok Papa Roach, Thirty Seconds To Mars, Queens Of The Stone Age, A Day To Remember, Foals, Billy Talent, Modestep, Borgore, czy Gogol Bordello. I to zaledwie 50 km od granicy polsko-czeskiej w Kudowie Zdrój, w czeskim mieście Hradec Králové, gdzie będzie się można dostać specjalnym autokarem Bus for People.

 

Rock for People 2013

 

4-dniowe karnety na festiwal Rock for People wciąż można nabyć w promocyjnej cenie 249 zł w sklepie JoyStore. Pula jest mocno ograniczona, a po wyczerpaniu cena wzrasta! Nowości festiwalowe można śledzić na oficjalnej polskiej stronie www.rockforpeople.pl oraz polskim profilu www.facebook.com/rockforpeoplepl

 

Metalcore’owcy z Dayton w Ohio założyli kapelę w 2005 roku. Zainspirowani tytułem powieści Lauren Weisberger i nawiązaniem do antymaterialistycznej postawy, nadali swojemu zespołowi nazwę The Devil Wears Prada. Ich muzyka określana jest jako melodyjny metalcore i electronicore, sami jednak przypisują swoją twórczość do nurtu chrześcijańskiego. W stylu The Devil Wears Prada wyróżnić można ciężkie i mroczne elementy posthardcore’u i deathcore’u z charakterystycznymi partiami klawiszowymi. Na koncie mają 4 pełnowymiarowe krążki i już pracują nad kolejnym, który ma się ukazać jeszcze w tym roku.

 

Kolejni metalcore’owi giganci to formacja The Ghost Inside z Kalifornii. Karierę rozpoczęli w 2006 roku jako A Dying Dream. Pod tym szyldem wypuścili jedną EP-kę, by w końcu jako The Ghost Inside nagrać debiutancki longplay Fury and the Fallen Ones. Dwa lata później przyszedł czas na Returners i wreszcie Get What You Give – album z 2012 roku wyprodukowany przez Jeremy’ego McKinnona, frontmana A Day To Remember.

 

Panowie z Heart in Hand to prawdziwa perełka wśród wyspiarskich kapel spod znaku hardcore’u. Od 2008 roku szerzyli swoją twórczość, przemierzając kluby muzyczne Wielkiej Brytanii. Dwa lata później poznał ich już cały świat za sprawą debiutanckiego krążka Only Memories, wyprodukowanego przez Andy Hayballa – znanego ze współpracy między innymi ze Slipknotem czy Bring Me The Horizon. Swojej premiery doczekało się właśnie najświeższe wydawnictwo Brytyjczyków – Almost There.