Dzisiejszy piątek rozpoczynamy totalnym chillem… „This is how we chill from 93 ’til”. Souls of Mischief pojawią się w Hradec Králové, by uczcić dwudziestolecie jednego z największych klasyków lat 90-tych „93 ’til Infinity”! Muzyka prezentowana przez czterech raperów i producentów z Oakland w Kalifornii to gwarancja najwyższej jakości podanej słuchaczowi w bardzo przyjemniej dla ucha formie. Przez ponad dwadzieścia wiosen przebywania na scenie Souls of Mischief udowodnili, że wiedzą jak tworzyć prawdziwy hip hop płynący prosto z serca.

 

 Hip Hop Kemp 2013

 

Druga część dzisiejszej odsłony to legenda brytyjskiej sceny. Działa na niej już od lat 80-tych, a jego otwarty umysł pozwolił mu na współpracę nie tylko z raperami, ale także postaciami z drugiego brzegu muzyki, takimi jak Björk czy Nitin Sawhney. Rodney P, bo o nim mowa, z pewnością pokaże Kempowiczom jak różnorodny może być rap w wyspiarskim wydaniu. Na scenie wsparcie zapewni mu DJ Skitz!

 

Ostatni rzut na dzisiaj to mieszanka germańsko-słowiańska. Z Niemiec przyjadą do Hradec Retrogott & Hulk Hodn, by pokazać słowianom jak brzmi trueschool w najlepszym niemieckim wydaniu. Czesko-słowacka grupa Boyband udowodni, że te dwa narody wciąż doskonale się rozumieją, także na scenie. Na sam koniec prawdziwi weterani, którzy dla słowackiej publiki są pozycją obowiązkową w line-upie – H16!

 

Od 22 do 24 sierpnia w Hradec Králové będziemy mieli okazję zobaczyć także między innymi Kendricka Lamara, El-P, Oddisee & Apollo Browna, Stalleya, Baauera, Organized Threat (Gavlyn, Poetic Death, Yarah Bravo, DJ Dubplates, DJ Mike Steez), Shystie. Pierwszymi polskimi reprezentantami na Kempowej scenie zostai Bisz & B.O.K Liveband oraz Miuosh & Kato Band.

 

Bilety można nabyć na stronie UrbanCity za 209 zł (normal) i 409 zł (VIP) – w tej cenie tylko do końca maja! Więcej info na www.hiphopkemp.pl oraz www.facebook.com/hiphopkemppl

 

Hip Hop Kemp 2013:

KENDRICK LAMAR /USA/

EL-P /USA/

SOULS OF MISCHIEF /USA/

BAAUER /USA/

ODDISEE & APOLLO BROWN /USA/

STALLEY /USA/

BISZ & B.O.K Liveband /PL/

MIOUSH + Kato Band /PL/

ORGANIZED THREAT ft. Gavlyn, Poetic Death, Yarah Bravo, DJ Dubplates, DJ Mike Steez /USA, SWE/

RODNEY P & SKITZ /UK/

SHYSTIE /UK/

SHABAZZ PALACES /USA/

RETROGOTT & HULK HÖDN /D/

MEGALOH /D/

EKTOR & DJ WICH /CZ/

PRAGO UNION + Champion Sound & Krotitelé dechů /CZ/

H16 /SK/

MOJA REČ + Komplot /SK/

BOYBAND /CZ, SK/