Zwyciężyli faworyci. W Elicie mężczyzn z pierwszym czasem na mecie pojawił się Mistrz Świata z 2010 roku, Tomas Slavik z Czech, wśród Elity kobiet Brytyjka Kathy Curd.

 

Jeszcze w piątek, nie było do końca wiadomo czy uda się przeprowadzić imprezę. Dyrektor zawodów, pan Andrzej Skrzypczak – wspomina, że tor po opadach deszczu nasiąknięty był wodą i konieczne było odwołanie treningów zaplanowanych na piątkowy wieczór, by zachować strukturę toru – przygotowanego wcześniej perfekcyjnie, do najważniejszego dnia zawodów. Decyzję tę, jak wspomina Pan Andrzej, poparło brytyjskie kierownictwo cyklu Pucharu Świata, dzięki czemu możemy być pewni organizacji imprezy w przyszłym roku.

 

Najważniejsze, że dopisali kibice. Four cross, to dyscyplina sportu, która przyciąga na trasy fanów i nawet w Polsce, wzdłuż trasy na słonecznej polanie, obecnych było prawie 5000 osób, które dopingowały czołówkę światową tej dyscypliny.

 

Na drugim miejscu w kategorii Elite mężczyzn przyjechał Michał Prokop (również były Mistrz Świata), a trzecie miejsce padło łupem Scotta Beaumoutha (Wielka Brytania). Wśród kobiet kolejne dwa miejsca to Lucia Octien (Szwajcaria) i Feline Gros (Francja).

 

Każdy ze zwycięzców otrzymał nagrody pieniężne i rzeczowe, którymi były oczywiście zegarki Festiny.

 

Dziękujemy bardzo zarówno sponsorom, jak i instytucjom zaangażowanym w pomoc przy organizacji, zarówno rzeczową, jak i finansową. Szczególne słowa podziękowania skierowane są w kierunku Burmistrza Szczawna Zdroju, Tadeusza Wlaźlaka i sponsorów: Festina, Tauron Energia, Infra Invest Wałbrzych, Mercedes Mirosław Wróbel, Yamaha Wałbrzych.

 

Dyrektor zawodów – Andrzej Skrzypczak
Rzecznik Zawodów – Adam Szczurowski