Co mają ze sobą wspólnego groźny fanatyzm religijny, informacje z Nowego Jorku po ataku na WTC i ślady krwi na śniegu układane na kształt kroków tańca ? Oto kolejna znakomita powieść kryminalna Henninga Mankella. Mistrza w swym gatunku.

 

 

 

Jest lato 2011 roku, Linda – córka Kurta Wallandera, ukończyła szkołę policyjną i wkrótce rozpocznie pracę w komisariacie w Ystad, do której aż się pali. Po powrocie do rodzinnego miasta zatrzymuje się u ojca, z którym dość trudne relacje zostają niezwykle ciekawie zaprezentowane przez autora. Linda odnawia znajomość z przyjaciółkami szkolnymi, Zebrą i Anną. Policja dostaje anonimowe zgłoszenie o płonących na jeziorze łabędziach, a kilka dni później o spalonym cielaku. Niedługo potem Birgitta Medberg, badająca stare, zapomniane ścieżki w Skanii, nie wraca do swego domu. Okazuje się, że została brutalnie zamordowana. Co mają ze sobą wspólnego te postaci? Jak krzyżują się ich losy oraz co najważniejsze kto i dlaczego zabił. Ten bezprecedensowy kryminał po raz kolejny dowodzi mistrzostwa autora, który doskonale wie jak sprawić, by czytelnik nie mógł oderwać się od książki.

 

„Powrót nauczyciela tańca”, to międzynarodowy bestseller. Został przełożony na kilkanaście języków, m.in. duński, norweski, fiński, litewski, niemiecki, rosyjski, angielski, francuski, niderlandzki, włoski, hiszpański, kataloński, turecki, japoński i chiński.