24. Rajd Dolnośląski
Mateusz Banaś – www.RallyFoto.pl

Kto zostanie rajdowym Mistrzem Polski? Wojtek Chuchała czy Grzegorz Grzyb? To rozstrzygnie się podczas 24. Rajdu Dolnośląskiego. Zawody oficjalnie ruszyły wczoraj wieczorem, ale ściganie zaczęło się dziś.

24. Rajd Dolnośląski jest ostatnią, 7. rundą LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2014 oraz 8. rundą Rajdowego Pucharu Polski. To właśnie w Polanicy – Zdroju rozstrzygnie się walka o najważniejsze tytuły w rywalizacji krajowego czempionatu. Po raz pierwszy od kilku lat, pod nieobecność na polskich oesach Kajetana Kajetanowicza, mamy szansę na nowego Mistrza Polski. Ostatecznie o ten tytuł na Dolnośląskim walczyć będą Wojtek Chuchała (Ford Fiesta S2000) i Grzegorz Grzyb (Ford Fiesta R5). O miejsce trzecie bój stoczą przede wszystkim Łukasz Habaj (Ford Fiesta R5) i Maciej Oleksowicz (Ford Fiesta R5), a także Tomasz Kuchar (Peugeot 207 Super 2000).

Ściganie rozpocznie się dziś po godz. 11:30 w Domaszkowie (Redux). Wieczorem rajdowcy pojawią się na ulicach Kłodzka. Tutaj rywalizować będzie także Rajdowy Puchar Polski. Początek o godz. 19:30.

fot. Mateusz Banaś

Trasa dla zawodników z RSMP to 11 odcinków o łącznej długości 160km. Całkowita długość trasy, wraz z dojazdówkami, wyniesie aż 596km. Dla drugiej ligi zaplanowano 7 oesów, ok. 77km. RPP na trasę wyruszać będzie ok. 15 minut po przejeździe załóg z Mistrzostw Polski.

Wstęp na wszystkie odcinki specjalne 24. Rajdu Dolnośląskiego oraz do parku serwisowego, a także na start i metę jest bezpłatny.

Iwona Petryla