Źródełka wody pitnej w wałbrzyskich szkołachNa przełomie sierpnia i września w ponad dwudziestu wałbrzyskich szkołach zamontowano źródełka wody pitnej. Docelowo wszystkie placówki oświatowe podlegające UM w Wałbrzychu będą wyposażone w poidełka.

Źródełka wody pitnej zakupiły wałbrzyskie Wodociągi, nie tylko po to by zaspokoić pragnienie dzieci. To element kampanii edukacyjnej. – Jako lekarz mogę potwierdzić, że woda z kranu jest zdrowa i smaczna. Zachęcamy wałbrzyskie dzieci by piły wodę z kranu, zamiast wysokokalorycznych napojów słodzonych – mówił Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Chcemy przekonać wałbrzyszan, że z ich kranów płynie zdrowa i czysta woda, zdatna do picia. Na przestrzeni ostatnich lat dokonano znaczących inwestycji w sieci wodociągowej. Dzięki temu wałbrzyska woda jest dobra, smaczna – mówił Marek Mielniczuk, prezes wałbrzyskich wodociągów. Jakość potwierdzają badania laboratoryjne oraz kontrole Sanepid-u. – Prowadzimy kilkaset badan wody w ciągu roku. Zapewniam, że jest ona dobrej jakości – mówiła Małgorzata Bąk z Sanepid-u.

Zamontowane źródełka wody pitnej są najwyższej jakości. Producent Haws Corporation z Berkley w USA to uznany producent, światowy lider w tej branży. Źródełka posiadają odpowiednie certyfikaty, wśród nich Państwowego Zakładu Higieny. Tym samym są urządzeniami całkowicie bezpiecznymi dla ludzi.

Anna Zabska, um.walbrzych.pl