Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 4 lipca 2014 r. po ciężkiej chorobie odszedł nasz Kolega, ceniony sędzia techniczny i zasłużony działacz Polskiego Związku Motorowego, Wspaniały Człowiek Ś.P. Adam Kreis.

Adam Kreis

Pogrzeb Adama odbędzie się we wtorek, 8 lipca o godz 13:00 na cmentarzu przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia.

Wspomnienie

Odszedł od nas Adaś, dla niektórych kolega po fachu, dla innych zmora „przedrajdowego” badania kontrolnego, ale dla wszystkich przyjaciel i nauczyciel.
Znali Go wszyscy, bez wyjątku zawodnicy rajdowi – od uczestników KJS po czołówkę z Mistrzostw Polski i cenili za Jego niespotykaną wiedzę techniczną, doświadczenie i chęć dzielenia się tą wiedzą z innymi.
Jego pasja, jaką były sporty motorowe była inspiracją dla nas wszystkich. Adaś był pomysłodawcą i jednym z założycieli Automobilklubu Wałbrzyskiego.
Zgromadził wokół Siebie grupę zapaleńców i przekazywał swoją wiedzę i doświadczenie, które zdobywał przez wiele lat z wielkim trudem i determinacją. Musimy pamiętać, że były to czasy, gdy jeszcze nie wszystko było w Internecie i informacje trzeba było, jak to Adaś mówił „wyrywać pazuramy”.
Pozostawił po Sobie trwały ślad w postaci zrealizowanych projektów i pomysłów. Dolnośląski Zespół Techników, który powołał i któremu przewodniczył, jest jednym z najlepszych w kraju. W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako pogodny i niebywale cierpliwy przyjaciel.

Andrzej Skrzypczyński
Wiceprezes ds. Sportowych
Zarządu Okręgowego PZM we Wrocławiu