Ras Kass
Ras Kass

W dzisiejszej odsłonie nie ma miejsca na solowe popisy, a na Kempie pojawią się gracze, którzy łączą siły na niepowtarzalne hiphopowe występy. W pierwszej kolejności według wielu rankingów najlepszy tekściarz w historii Zachodniego Wybrzeża, współpracownik absolutnej czołówki raperów, członek super-grup rapowych The HRSMN (obok Canibus, Kurupt, Killah Priest) oraz Golden State Warriors (obok Xzibit, Saafir), obchodzący w tym roku 20-lecie bardzo zbilansowanej kariery na majku – do line-upu dołącza Ras Kass. Obok niego na kempowej scenie pojawi się ikona alternatywnego, podziemnego hip-hopu nowojorskiego, jeden z twórców potęgi Rawkus Records, współtwórca super-grupy podziemnego rapu Polyrhythm Addicts (z DJ Spinna, Apani B, Mr Complex), cały czas aktywnie działający w undergroundzie Shabaam Sahdeeq. Na wokalu wesprze ich także utalentowany MC z LA – Pawz One.

Shabaam Sahdeeq
Shabaam Sahdeeq

Nie brakuje także silnych składów w polskiej reprezentacji. W tym roku w Festivalparku zamelduje się ekipa Modulators, powstała z zamiłowania do złotych lat hip-hopu oraz trzech dj’skich osobowości ? DJ Eproma (który wystąpi także solo jako Sztigar Bonko), Krótkiego i Bena. A na deser serwujemy klimatyczne brzmienia g-funkowo-bluesowe rodem ze słonecznej Kaliornii, które zapewni na Kempie jedyny i niepowtarzalny skład pod szyldem Laidback Show ? Bleiz, Kuba Knap, Emil G, Proceente, Łysonżi, Zioło i Okoliczny Element.

Bilety na festiwal Hip Hop Kemp dostępne są za 209 PLNów i 389 PLNów (VIP) w oficjalnym sklepie internetowym polskiego promotora festiwalu joyStore by Joytown. Pula biletów jest ograniczona, a cena obowiązuje tylko do końca czerwca.

Modulators
Modulators

Jeśli ktoś ma ochotę na darmową wejściówkę i wciąż trzyma na nadgarstku festiwalową opaskę z poprzedniej edycji HHK, ma szansę zgarnąć bilet z dostępem do backstage’u. Wystartowała czwarta edycja wyczekiwanego przez Kempowiczów konkursu na fotę z opaską.

Od 21 do 23 sierpnia 2014 Hip Hop Kemp przyciągnie do Hradec Králové pasjonatów czarnych brzmień i gigantów światowej sceny rapu na najbardziej klimatyczny melanż w roku. Hip Hop Kemp to 3 dni i noce hucznej celebracji hiphopowego święta, legendarna atmosfera, unikalne możliwości relaksu, gigantyczna integracja na polu namiotowym i muzyczne szyldy z najwyższej półki.

Laidback Show
Laidback Show

Na scenach festiwalu pojawią się w tym roku między innymi: Onyx (USA), Ceelo Green (USA), KRS-One (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), CunninLynguists (USA), Action Bronson (USA), Madchild (CAN), Black Milk (USA), Black Moon (USA), Dillon Cooper (USA), Bilal (USA), P Money (USA), Snak the Ripper (CAN), Rapsody & 9th Wonder (USA), DJ Static & Nat Ill J-Spliff, Temu, Peaceful James i Nappion (DK), Dynasty (UK), Mc Melodee (NL), Samy Deluxe (DE) oraz polscy reprezentanci ? O.S.T.R. & Marco Polo, Ten Typ Mes, Rasmentalism, Pokahontaz & Buka, Kękę Eripe & Quebonafide, i Sztigar Bonko.

Hip Hop Kemp 2014