Estera Grabarczyk, Katarzyna Niemierowska, Barbara Żurakowska są organizatorami projektu słowiański „jedwab” – len w innej odsłonie. Wydarzenie realizowane będzie dzięki uprzejmości właścicieli hotelu i restauracji Apropos w Wałbrzychu. Początek już jutro (09-05-2014 r., piątek) o godz. 18. Wstęp tylko na zaproszenia.

W programie min. pokaz mody pt.”Maki”, 5 min. dla kobiety, recital zespołu DaGda.

Firma Estery Grabarczyk jest firmą zajmującą się artystycznym projektowaniem odzieży z lnu, artystycznej biżuterii oraz dodatków. W swoich pokazach mody angażuje modelki z grupy kobiet poszkodowanych i o mniejszych szansach, które nie są profesjonalnymi modelkami, a taki występ jest dla nich okazją odkrycia nieznanych stron swojej osobowości. Tak będzie i tym razem. W roli modelek zostaną zaangażowane m.in. kobiety które współpracują z fundacją „Kobiety zmieniają świat” której prezesem jest Barbara Żurakowska oraz fundacją „Purpurowe skrzypce”, której prezesem jest Katarzyna Niemierowska która zajmie się oprawą muzyczną.

Organizatorzy mają dwa przesłania:

  1. Kobieta szczęśliwa to kobieta spełniona, dobra matka i żona, skrupulatna i obowiązkowa pracownica, oddana przyjaciółka. To kobieta angażująca się w życie rodzinne i społeczne. Każda kobieta chce mieć 5 minut dla siebie. Chcemy pokazać, że modelką można być w każdym wieku.
  2. Len to zdrowie. Dolny Śląsk to kiedyś potęga w tej dziedzinie. Chcemy to pokazać, odbudować.