Brave Kids (fot. Joanna Stoga)Czy w Wałbrzychu są domy chętne do ugoszczenia dzieci z Nepalu, Grenlandii czy Indii? Jak najbardziej! Taki wniosek płynie z pierwszego spotkania informacyjnego na temat projektu Brave Kids, które odbyło się w ubiegły weekend.

 

Ponad 70 gości, przedstawiciele władz Wałbrzycha, lokalne media. Pierwsze spotkanie rozpoczynające rekrutację rodzin goszczących odbyło się 15 marca w Restauracji „Biała Sala” w Szczawnie Zdroju. Spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Wałbrzycha i okolic. – To prawdziwy sukces! Goście spotkania najpierw uważnie słuchali naszych opowieści o projekcie, a następnie pytali i pytali i… pytali. Dzięki temu mogliśmy przedstawić jak najwięcej informacji o goszczeniu dzieci i liderów – mówi Magdalena Sawicka, koordynator Brave Kids w Wałbrzychu i organizator spotkania. Rezultat? Pierwsze rodziny zapisane na liście domów goszczących.

 

Co czeka osoby, które chcą współtworzyć projekt? – Przede wszystkim nowe doświadczenia i dużo zabawy – mówi Larysa Kowalczyk, goszcząca w ubiegłym roku chłopców z Indii. – Jestem doskonałym przykładem tego, że historia Brave Kids nie kończy się, gdy dzieci wyjadą z Polski – dodaje. Larysa Kowalczyk niedawno pojechała wraz rodziną do Indii, aby odwiedzić chłopców, z którymi połączyła ich silna więź. Podczas spotkania opowiadała o tym, jak dzięki możliwości kontaktu z dziećmi z zupełnie odległej kultury jej dzieci nabrały odwagi i pewności siebie. Nie zabrakło ciekawostek.

 

Brave Kids (fot. Joanna Stoga)

– Żel do włosów był najważniejszym kosmetykiem Akasha i Divesha. Codzienne pranie bielizny? Nawet nie wiedziałam kiedy to robili! Za to ponad godzinne prysznice, dały się nam we znaki, zwłaszcza, gdy byliśmy już spóźnieni na warsztaty. Jednak był to dla nich taki luksus, że trudno było ich pospieszać. Wspaniale było zostać brave hindi mamą – dodaje Larysa Kowalczyk.

 

To było pierwsze spotkanie inaugurujące projekt w Wałbrzychu. Planowane są kolejne spotkania. Osoby chętne do goszczenia dzieci w ramach programu Brave Kids przez cały czas mogą zgłaszać swój udział. W tym celu należy skontaktować się z Magdaleną Sawicką, koordynatorem Brave Kids w Wałbrzychu.

 

Koordynator projektu w Wałbrzychu:

Magdalena Sawicka

[email protected]

(+ 48) 881 459 551

 

 

 

Anita Nowak