Absolutna i niezaprzeczalna legenda światowego hip hopu, człowiek instytucja, rapowy aktywista, aktor, filozof, nauczyciel – jedyny i niepowtarzalny  to kolejny artysta, który wystąpi pod koniec sierpnia na najgrubszym melanżu kultury czterech elementów!

 

KRS-One

 

Na hip hopowej scenie pojawił się w 1987 roku z grupą Boogie Down Productions, kiedy to ukazał się ich debiutancki krążek Criminal Minded. Po wydaniu sześciu albumów pod szyldem BDP, w 1993 roku KRS-One zdecydował się na solowy debiut – płyta Return of the Boom Bap do dziś wymieniana jest jako jedna z najlepszych i najważniejszych w historii hip hopu na świecie. Prawie 30-letni staż na rynku muzycznym mówi sam za siebie – “Outta Here”, “Sound Of Da Police”, “South Bronx”, “MC’s Act Like They Don’t Know”, “Rappaz R. N. Dainja”, “Duck Down“, “My Philosophy“, “The Bridge Is Over“ – na Kempowej scenie czeka nas cały arsenał niezapomnianych klasyków hip hopowych! A zobaczyć 'The Teacha’ po tej stronie oceanu to nie lada okazja, bowiem artysta… nie lata samolotami. Dowiedz się więcej o KRS-One >>

 

„Od lat staraliśmy się, by zaprosić Krisa do Hradec Králové – mówi Radek Miszczak, polski promotor festiwalu. „Ten artysta to definicja hip hopu jako kultury, nie tylko stylu muzycznego. I to kultury, w której wielki nacisk położony jest na zgłębianie wiedzy, nie tylko o swoich korzeniach. Jeden z najbardziej wpływowych artystów w historii gatunku to także charyzmatyczna postać sceniczna, która w niemalże 30-letniej dyskografii zebrała całą masę bangerów, które rozniosą tegoroczny Kemp. Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everybody!”

 

Hip Hop Kemp 2013Hip Hop Kemp startuje od 22 do 24 sierpnia w Hradec Králové, zaledwie 50 km od polsko-czeskiej granicy w Kudowie Zdrój. Obok KRS-One na Festiwalu z Atmosferą zagoszczą między innymi Kendrick Lamar, El-P, Souls of Mischief, Oddisee & Apollo Brown, Stalley oraz reprezentanci polskiego hip hopu – Bisz & B.O.K, Miuosh & Kato Band, Te-Tris i W.E.N.A., JWP/ Bez Cenzury.

 

Tylko do końca maja bilety na festiwal dostępne są za 209 zł (NORMAL) oraz 409 zł (VIP) w oficjalnym sklepie festiwalowym Urban City. Od czerwca cena wzrasta, a każda pula jest ograniczona!

 

HIP HOP KEMP 2013

KENDRICK LAMAR /USA/

KRS-ONE /USA/

EL-P /USA/

SOULS OF MISCHIEF /USA/

BAAUER /USA/

ODDISEE & APOLLO BROWN /USA/

STALLEY /USA/

ORGANIZED THREAT ft. Gavlyn, Poetic Death, Yarah Bravo, DJ Dubplates, DJ Mike Steez /USA, SWE/

M-PHAZES & ILLY /AUS/

BISZ & B.O.K Liveband /PL/

MIOUSH + Kato Band /PL/

TE-TRIS & W.E.N.A. /PL/

JWP & BEZ CENZURY /PL/

RODNEY P & SKITZ /UK/

DIE ORSONS /D/

JUKEBOX CHAMPIONS /UK, FR/

RETROGOTT & HULK HÖDN /D/

SHABAZZ PALACES /USA/

MEGALOH /D/

SHYSTIE /UK/

EKTOR & DJ WICH /CZ/

PRAGO UNION + Champion Sound & Krotitelé dechů /CZ/

H16 /SK/

MOJA REČ + Komplot /SK/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

VLADIMIR 518 /CZ/

BOYBAND /CZ, SK/

THE DISABLISTS /UK/