Na Festiwalu Hip Hop Kemp pojawi się charyzmatyczny i piekielnie utalentowany raper z Ohio, Stalley! Razem z nim dzisiejszą odsłonę line-upu międzynarodowego święta czarnych brzmień zasila grupa Organized Threat w składzie: niezwykle utalentowana nadzieja female rapu Gavlyn, platoniczna miłość praktycznie wszystkich Kempowiczów płci męskiej Yarah Bravo oraz kalifornijski raper Poetic Death, wspierani przez DJa Dubplates’a i DJa Mike’a Steeza.

 

Od 22 do 24 sierpnia w Hradec Králové będziemy mieli okazję zobaczyć także Kendricka Lamara, El-P, Oddisee & Apollo Browna, Ektora & DJ Wicha. Pierwszym polskim reprezentantem na Kempowej scenie został Bisz & B.O.K Liveband. Na pozostałych graczy będzie można głosować już wkrótce w drugiej części Wielkiej Sondy Polskich Artystów i zgarnąć przy tym wejściówkę z dostępem do strefy VIP!

 

 

Bilety można nabyć na stronie UrbanCity za 209 zł (normal) i 409 zł (VIP).

Więcej info na:

 

HIP HOP KEMP 2013:

  • KENDRICK LAMAR /USA/
  • EL-P /USA/
  • ODDISEE & APOLLO BROWN /USA/
  • STALLEY /USA/
  • ORGANIZED THREAT ft. Gavlyn, Poetic Death, Yarah Bravo, DJ Dubplates, DJ Mike Steez /USA, SWE/
  • BISZ & B.O.K Liveband /PL/
  • EKTOR & DJ WICH /CZ/

 

STALLEY /USA/

Wyróżnia go kilka rzeczy – skrzętnie hodowana przez długi czas broda, umiejętność pisania nieprzyzwoicie dobrych linijek oraz to, że teoretycznie absolutnie nie pasując do Maybach.

Music Group, zdecydowanie zasłużył sobie na kontrakt z wytwórnią Rick Rossa. W swojej muzyce nie boi się eksperymentować i równie dobrze, co na klasykach, odnajduje się także na podkładach którym nadano bardziej nowoczesny sznyt. W jego przypadku 2013 rok to najwyższy czas na wydanie pierwszego legalnego krążka, który promuje singiel z gościnnym udziałem nie byle kogo, bo samego Scareface’a.

 

ORGANIZED THREAT /USA, SWE/

To nie jest zwykła grupa hip-hopowców. To zdecydowanie coś więcej – idea, ruch, wsparcie, powołane do życia za sprawą rapera Poetic Deatha. Z czasem jego towarzyszami stawało się coraz więcej osób – podziemnych poetów, którzy wspólnie niosą słuchaczom esencję świadomego hip-hopu i intelektualną artystyczną ekspresję. Pod szyldem Organized Threat na Kempowej scenie obok jej założyciela zobaczymy także Gavlyn – wschodzącą nadzieję kobiecego rapu, dobrze znaną Kempowiczom Miss Yarah Bravo, której energia i sceniczna charyzma są gwarantem udanej zabawy i niezapomnianych przeżyć, oraz DJ Dubplate i DJ Mike Steez, którzy zadbają o odpowiednią oprawę muzyczną.