Tradycyjnie w każdy piątek odkrywamy kolejne szyldy line-upu 12. edycji wielkiego święta czarnych brzmień – festiwalu Hip Hop Kemp. W dzisiejszej odsłonie gościmy uznanych reprezentantów Polski i Czech, przypominamy także o drugiej części Wielkiej Sondy Polskich Artystów, która startuje już w przyszłym tygodniu!

 

Przygodę z festiwalem Hip Hop Kemp zaczynał jako Młody Wilk Popkillera, wykonując Polski Hymn HHK z dziewiątką pozostałych undergroundowych MC’s. W tym roku na Kempowej scenie pojawi się jako czołowy polski gracz, autor jednego z najlepszych krążków 2012 roku!

 

BiszBisz, bo o nim mowa, to wyjątkowa postać na polskiej scenie nie tylko hip hopowej, ale muzycznej w ogóle. Zaszufladkowanie go jest praktycznie niemożliwe, a połączenie jego pasji do poezji, filozofii i kinematografii przekłada się na lirykę na najwyższym poziomie. Muzycznie Bisz jest podróżnikiem – nieobce jest mu klasyczne hip hopowe brzmienie, ale i elektronika czy mocniejsze gitarowe riffy. Nieograniczanie się do jednej stylistyki pozwala mu na zabawę formą i dostosowywanie do niej niebanalnej treści. Dowodów tego jest wiele – kilka konceptualnych EP-ek, płyty razem z rodzimym składem B.O.K i ostatecznie ubiegłoroczny Wilk Chodnikowy, który wypchnął reprezentanta Bydgoszczy na najwyższe stopnie polskiej rapowej sceny. Na 12. edycji Festiwalu z Atmosferą Bisza zobaczymy razem z całym B.O.K Livebandem, co dla wszystkich zgromadzonych może oznaczać tylko jedno – absolutne koncertowe szaleństwo w towarzystwie niesamowicie energicznej ekipy!

 

EktorEktora mieliśmy okazję podziwiać podczas poprzedniej edycji Hip Hop Kempu. Tym razem raper pojawi się w towarzystwie legendy czeskiej sceny hip hopowej wśród producentów. DJ Wich aka Golden Touch na swoim koncie ma współpracę z takimi ksywami, jak Promoe z Looptroop Rockers, Talib Kweli, Lil Wayne czy Royce Da 5’9″. Ektor i DJ Wich połączyli siły na wspólnym krążku Tetris i nie zwalniają tempa do samego Kempu!

 

Artyści dołączają do line-upu obok Kendricka Lamara (USA), El-P (USA) oraz Oddisee & Apollo Browna (USA).

 

W przyszłym tygodniu na polskim profilu Hip Hop Kemp oraz profilu oficjalnego sklepu festiwalowego Urban City startuje druga część Wielkiej Sondy Polskich Artystów. Z pierwszego etapu sondy wytypowanych zostało 20 graczy, z których każdy będzie mógł wybrać swoją ulubioną piątkę. Za układanie line-upu można zgarnąć wejściówkę na HHK z dostępem do strefy VIP!

 

Hip Hop Kemp startuje od 22 do 24 sierpnia w Hradec Králové (Czechy). Bilety są dostępne w cenie 209 zł (NORMAL) oraz 409 zł (VIP) w oficjalnym sklepie festiwalowym Urban City, w ograniczonej puli marcowo – majowej.

 

HIP HOP KEMP 2013

Kendrick Lamar /USA

El-P /USA

Oddisee & Apollo Brown /USA

Bisz & B.O.K Liveband /PL

Ektor & DJ Wich /CZ