Gośćmi specjalnymi tegorocznego Rajdu są legendarni polscy kierowcy rajdowi – Robert Mucha i Franciszek Aromiński. Obydwoje uczestniczyli w biciu rekordów świata przez polskiego Fiata 125p w czerwcu 1973 roku. Już w piątek będą uczestniczyć w honorowym starcie rajdu, po którym zasiądą do specjalnie przygotowanego przez Pana Jerzego Mazura Fiata 125p i wyruszą na trasę prologu 41. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Ta niesamowita załoga wyruszy na trasę około godziny 18.15 i poprzedzi start zawodników rywalizujących w pierwszej rundzie LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wraz z nimi na trasę wyruszą także Polonezy, oraz Fiaty 125p. w tym rajdowe wersje uczestniczące w Rajdzie Monte Carlo, rajdowe Polonezy, a także wierna replika B-grupowego auta Mariana Bublewicza.

 

Tuż po nich – około godziny 18:30 na trasie pojawią się miłośnicy sportowych samochodów marki Subaru. Widok kilkudziesięciu Subaru Imprez podczas zeszłorocznego prologu wzbudził prawdziwy zachwyt, więc w tym roku organizator postanowił kontynuować dobrą tradycję parady miłośników tego typu aut.

 

Warto odpowiednio wcześniej przybyć na trasę, bo dzięki temu będziemy mogli oglądnąć paradę samochodów mocno związanych ze sportem samochodowym. Przywitajmy ich entuzjastycznie, a pierwszych samochodów oczekujmy już od 18:15.

 

Ceremonia uroczystego otwarcia Rajdu rozpocznie się o godzinie 17.00 na Rynku w Świdnicy. Wtedy też nastąpi premiera nowego Mercedesa CLA.

 

Transmisja na żywo

Tegoroczną nowością będzie transmisja na żywo z prologu 41. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Kamery umiejscowione będą na starcie i początkowym fragmencie odcinka specjalnego Świdnica. Transmisja z prologu będzie prowadzona w kanale informacyjnym telewizji Teletop Sudety w sieci kablowej Multimedia (Świdnica, Świebodzice, Strzegom, Jaworzyna Śl., Żarów, Ząbkowice) oraz na telebimie (bez komentarza) w Galerii Świdnickiej.

 

Materiały nagrane podczas rajdu będą emitowane w tejże sieci w czasie późniejszym w formie relacji reporterskiej. Będą one dostępne także w serwisie www.tvts.pl i na forum www.facebook.com/TvTeletopSudety.