Wieloletni członek kolektywu Company Flow, raper, producent, muzyczny freak. El-P – niepozorny z wyglądu rudzielec z Brooklynu to postać niezwykle specyficzna i niedająca się określić w prosty sposób. Obce jest mu robienie muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej. Uprawnione są opinie, że jego styl to wgniatanie słuchacza w ścianę, z której później ciężko jest mu się wygrzebać, tak wielkie wrażenie robi jego muzyka. W pozytywny sposób przytłacza swoim aranżacyjnym bogactwem, niebanalnością i stronieniem od jakichkolwiek muzycznych schematów.

 

El-P raperowi, jako fanowi literatury fantastycznej, nieobce są wykręcone porównania, zawiłe gry słowne czy bezpośrednie nawiązania do twórczości wielu literatów z tego gatunku. El-P producent to nieokiełznana bestia i studnia bez dna, pełna nieograniczonych inspiracji i muzycznych smaczków. Na swoim koncie ma kilka solowych albumów, a ubiegłoroczne Cancer 4 Cure spotkało się ze znakomitym przyjęciem wśród bardziej wymagających fanów hip hopowych brzmień. Zarówno C4C, jak i wyprodukowana w całości przez El-P płyta Killer Mike’a pt. R.A.P. Music, znalazły się w czołówce wielu podsumowań najlepszych płyt 2012 roku w światowym rapie.

 

El-P

 

Piekielnie zdolny producent, w którego słowniku nie istnieją słowa takie jak „stagnacja” czy „schemat” – El-P to kolejny artysta, który wystąpi na festiwalu Hip Hop Kemp 2013!