Prawdopodobnie każda Para Młoda inaczej wyobraża sobie swój ślubny album. Jedni chcą widzieć w nim ostre, kolorowe zdjęcia, inni bijące z fotografii uczucia. Ci pierwsi powinni szukać dobrego rzemieślnika, drudzy wrażliwego artysty. Aby rozpoznać jednego i drugiego często wystarczy rzut oka na portfolio.

 

Fotograf-artysta, to osoba, która nie widzi Pani i Pana Młodego, tylko widzi ich uczucia. Nie stara się zrobić zdjęcia każdej ciotce, aby udokumentować jak były ubrane, tylko uchwycić radość z zabawy na ich twarzach. Jeżeli nie zależy nam, żeby na każdym zdjęciu wyglądać idealnie, ale na tym, żeby każde z nich coś wyrażało, to właśnie takiego kogoś musimy szukać.

 

Zdjęcia upiększające

 

Fotograf-rzemieślnik sprawdzi się natomiast u par, które oglądając zdjęcia ślubne po kilku latach chcą sprawdzić kto przytył, kto schudł, jaką fryzurę miała Pani Młoda i jakiego koloru był samochód (www.auta-wesele.pl), którym Młodzi jechali do kościoła. Wynajmując takiego kogoś możemy być pewni, że wszystkie zdjęcia będą super-ostre, w idealnych kolorach i książkowych ujęciach. Najprawdopodobniej zarówno Młodzi, jaki i wielu pozostałych gości na zdjęciach będą wyglądali lepiej, niż w rzeczywistości…

 

 

Oczywiście najlepiej byłoby znaleźć kogoś kto łączy te dwa sposoby robienia zdjęć. Obecnie wielu fotografów stara się podołać temu wyzwaniu, z lepszym lub gorszym skutkiem. Para Młoda musi więc odpowiedzieć sobie na czym najbardziej jej zależy i… rozpocząć oglądanie portfolio. Tylko w ten sposób bowiem znajdziemy to, na czym nam zależy. Dużym ułatwieniem są bazy danych, gdzie w jednym miejscu znajdziemy zdjęcia wielu fotografów, jak np. serwis www.fotograf-wesele.pl.

 

Marta Polak