Po dwóch miesiącach intensywnych prac zakończył się remont siłowni w hali sportowo-widowiskowej w Świebodzicach. Ten popularny obiekt został powiększony i uzupełniony o dodatkowe urządzenia, co szczególnie ucieszyło miłośników muskulatury i dobrej kondycji.

 

Siłownia jest obecnie większa o prawie o 60 m2. Dodatkowa przestrzeń podniesie komfort i swobodę ćwiczących. Umożliwiła także doposażenie siłowni w nowy sprzęt: dwie bieżnie elektryczne, dwie maszyny do ćwiczenia mięśnia najszerszego grzbietu, maszyny do trenowania mięśni brzucha, czworogłowych ud, dwugłowego ramienia i bicepsu oraz ławka do trenowania łydki siedząc. Bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania zapewni stojak na sztangielki i hantle, które będą teraz estetycznie poukładane.

  

 

Przy okazji prac wykonano także dodatkowe naprawy – dach i rynnę, które w czasie intensywnych opadów nie odbierały nadmiaru wody powodując zalewanie siłowni, wymieniono kanały wentylacyjne i zmodernizowano instalację elektryczną.

 

Podłoga została wyłożona specjalistyczną wykładziną, pomalowano ściany, wymieniono oświetlenie i zainstalowano oświetlenie awaryjne.

 

Modernizacja siłowni wraz z doposażeniem kosztowała Ośrodek Sportu i Rekreacji ponad 200 tys. zł.