Trzeci singiel promujący album „Czarny Żółty Biały” wałbrzyskiej grupy SILENTlive ujrzał właśnie światło dzienne. Muzycy udostępnili w internecie utwór pn. „Szczęście – część II”.

Czasami zapominamy o tym co najważniejsze w życiu, a kiedy zdajemy sobie z tego sprawę, często jest już za późno. To w sumie piosenka o miłości, o poszukiwaniu szczęścia i rozliczeniu się z własnymi słabościami. W utworze są nawiązania do ulic naszego miasta. Przecież każdy z nas, kto żyje w Wałbrzychu, w życiu przeżywał trudne chwile, dlatego z pewnością odnajdzie w tym kawałku swoje własne ja – mówi autor tekstu Marcin Świeży.

Na płycie znajduje się 8 utworów wyprodukowanych przez zespół w 2018 roku. W lutym tego roku grupa udostępniła pierwszy singiel „Manufaktura”, który jest hymnem poświęconym osobom pracującym w zakładach produkcji masowej, a dwa miesiące później usłyszeliśmy i zobaczyliśmy teledysk do kawałka „Telewizor”.

Trzeci singiel z albumu „Czarny Żółty Biały” to w pewnym stopniu kontynuacja pierwszej części utworu „Szczęście”, który znalazł się na debiutanckim wydawnictwie z 2015 roku. Muzycznie w tym kawałku wracamy do lat 80-tych. Słychać tutaj moje inspiracje kapelami Duran Duran, czy Ultravox. Wszystko to udało nam się osiągnąć dzięki dopasowaniu brzmień syntezatora wykorzystanego do nagrania albumu – dodaje Marcin Świeży.

Teledysk natomiast to podsumowanie 10 lat działalności koncertowej grupy. Materiał wideo złożony jest z obrazów archiwalnych zebranych przez zespół w latach 2008-2018.

Każdego, kto jest zainteresowany otrzymaniem od nas krążka w formie fizycznej, prosimy o kontakt poprzez oficjalną stronę internetową www.silentlive.pl, bądź przez oficjalny profil na Fabebook’u – informuje wokalista zespołu Marcin Klasik.

Single promujące album „Czarny Żółty Biały”:

luty 2018 „Manufaktura” – https://youtu.be/1sUuy7KPRkA

kwiecień 2018 „Telewizor” – https://youtu.be/GBZ2bQWw3eE

listopad 2018 „Szczęście – część II” – https://youtu.be/ycXS2CNZSNg

Tekst nadesłany przez zespół SILENTlive