Świdnickie Forum KobietDziś, 25 listopada w Teatrze w Świdnicy spotkają się aktywne kobiety z całego regionu. Spędzą wspólnie atrakcyjne i pełne niespodzianek popołudnie, przeplatane rozmowami oraz poradami ekspertów. Wszystko za sprawą pierwszego Świdnickiego Forum Kobiet, połączonego z plebiscytem „Kobieta z Pasją”. To inicjatywa świdnickiej radnej Magdaleny Rumiancew-Wróblewskiej, współorganizowana m.in. przy wsparciu Miasta Świdnica.

I Świdnickie Forum Kobiet to wydarzenie, które z założenia promuje i wspiera kobiety. To impreza dla wszystkich pań, bez względu na wiek, stan cywilny, miejsce zatrudnienia czy zamieszkania.

– Ma zachęcić kobiety do aktywności społecznej, biznesowej, zawodowej, politycznej, zwiększyć ich świadomość, poczucie własnej wartości i przekonać, że zawsze mogą się rozwijać i realizować własne pasje – mówi Magdalena Rumiancew-Wróblewska, Radna Rady Miejskiej w Świdnicy. – Punktem kulminacyjnym pierwszego Świdnickiego Forum Kobiet będzie przyznanie statuetek w Plebiscycie „Kobieta z Pasją”. Nagrodzimy wyjątkowe panie w czterech kategoriach: Kobieta w Kulturze i Sztuce, Kobieta Przedsiębiorcza, Kobieta Fit i Supermenka – dodaje.

Spośród prawie 30 kobiet zgłoszonych do Plebiscytu „Kobiety z Pasją”, nominacje Kapituły otrzymały: Estera Grabarczyk, Wanda Szwegler, Dorota Chmielewska, Bożena Pytel, Karolina Holka, Katarzyna Lenkiewicz, Ewelina Jamińska, Marta Olejkiewicz, Magdalena Ociepa, Jolanta Kumor, Agnieszka Hajdamowicz, Gabriela Buczek, Ewa Dziwosz, Urszula Pawłowska, Rozalia Bąba, Maria Tomaszewska.

I Świdnickie Forum Kobiet w Teatrze w Świdnicy rozpocznie się o godz. 16:30. Będzie miało charakter bezpłatnego spotkania, do którego obowiązywała wcześniejsza rejestracja. W programie są m.in. pokaz brafittingu oraz motywacyjny wykład „Żyj z pasją i radością”, przygotowywany przez Joannę Konczanin – psychologa i trenera z międzynarodowym doświadczeniem. Odbędzie się również debata pod hasłem „Kobieta Spełniona”, w której uczestniczyć będą znane i lubiane panie, które osiągając sukces zawodowy, równocześnie realizowały się jako żony i matki. W planie są także metamorfozy oraz losowanie atrakcyjnych nagród dla uczestniczek.

Współorganizatorami Świdnickiego Forum Kobiet są Dolnośląski Portal Gospodarczy NaszBiznes24.pl, Urząd Miasta w Świdnicy oraz Fundacja Spichlerz Kultury oraz WSSE „Invest-Park”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska, Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Poseł na Sejm RP VII Kadencji Robert Jagła. Partnerami są m.in.: Gmina Świdnica, Gmina Marcinowice, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Nadleśnictwo Świdnica.

Iwona Petryla