Załoga Krysiak/Gacek - 49. Rajd Dolnośląski (fot. Piotr Puchalski)
Załoga Krysiak/Gacek – 49. Rajd Dolnośląski (fot. Piotr Puchalski)

W dniach 16-18 października odbył się 49. Rajd Dolnośląski stanowiący 7. Rundę Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem rajdowcy ścigali się na trasach Kotliny Kłodzkiej. Ostatecznie rajd w klasyfikacji generalnej wygrali Habaj/Woś, drugie miejsce Brzeziński/Boba, trzecie miejsce Grzyb/Hundla; cała trójka ścigała się Fordem Fiesta R5.

W klasie 4N wystartował Paweł Krysiak z Pawłem Gackiem Hondą Civic Type R. Zaprzyjaźniona załoga portalu Nasz Wałbrzych miała na celu obronę drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej klasy 4N. Dobra znajomość tutejszych odcinków specjalnych oraz zmienne warunki na trasie to elementy które cieszyły kierowcę, członka Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. Pierwsza pętla sobotnich odcinków specjalnych to dobra i czysta jazda załogi. Plan na drugą pętlę zakładał atak na odcinkach po zmroku. Ostatecznie sobotni etap załoga Krysiak/Gacek kończy na 2 pozycji w klasie 4N.

Niedzielny drugi etap załoga zaczyna w dobrych humorach od 2. miejsca w klasie na pierwszym odcinku pierwszej pętli. Niestety już na kolejnym oesie awarii ulega lewa półoś i załoga kończy rajd na poboczu, tym samym tracąc cenne punkty. Wielka szkoda, bo od początku rajdu tempo było bardzo dobre z możliwością ataku i wygrania rajdu w klasie 4N.

Po Rajdzie Dolnośląskim załoga Krysiak/Gacek zajmuje 3. miejsce w klasie 4N. W punktacji raczej dużo się nie zmieni, więc tym samym załoga zdobywa II wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej klasy 4N na koniec sezonu rajdowego 2015 (klasyfikacja nieoficjalna).

Więcej informacji na rajdowym profilu załogi w serwisie Facebook.

Załoga Krysiak/Gacek - 49. Rajd Dolnośląski (fot. Piotr Puchalski)
Załoga Krysiak/Gacek – 49. Rajd Dolnośląski (fot. Piotr Puchalski)

Partnerami załogi rajdowej Krysiak/Gacek w tegorocznych RSMP są: Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel, Górbeh Paweł Jeziorski, Forpol Auto Serwis Świdnica, Tom Gran, Pomoc Drogowa Zaborowski, Trans Bruk Paweł Kędzierski, Czer Granit Krystian Czerniawski, Firma Zen Zenon Piekielny, Psychotesty Piotr Robaszyński, Stacja Paliw Roman Wedmański.

Łukasz Stępień