Mieszkańcy Głogowa oraz Wałbrzycha z niecierpliwością czekają na realizację inwestycji zawartych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. W ich regionie chodzi nie tylko o obwodnice miast ale również o budowę drogi ekspresowej S3. Połączenie tych projektów pomoże skomunikować region co może pomóc w rozwoju regionu.

W Wałbrzychu, ze względu na ukształtowanie terenu, cały ruch z południa na północ odbywa się poprzez DK-35. – Jest to dla nas kluczowa inwestycja bo miasto jest usytuowane w górach, w kotlinie i układ komunikacyjny opiera się na jednej drodze – mówi portalowi „RynekInfrastruktury.pl“ Arkadiusz Grudzień, rzecznik prasowy miasta Wałbrzych. – Jeśli ta trasa zostanie zablokowana to ciężko jest przedostać się z północy na południe i odwrotnie. W takiej sytuacji na drugą stronę miasta nie mogą dostać się np. karetki – dodaje.

Początek obwodnicy zachodniej w Wałbrzychu (fot. Ryszard Kumorek / http://dolny-slask.org.pl/4166612,foto.html)
Początek obwodnicy zachodniej w Wałbrzychu (fot. Ryszard Kumorek / http://dolny-slask.org.pl/4166612,foto.html)

Wałbrzych czeka na obwodnicę ale też na budowę drogi ekspresowej S3. Górskie tereny na jakich leży miasto utrudniają poruszanie się mniejszymi drogami. Przez to region potrzebuje drogi szybkiego ruchu, którą będzie mógł poruszać się tranzyt.

czytaj więcej na: rynekinfrastruktury.pl