W miniony weekend odbył się 24 Rajd Rzeszowski stanowiący 4 Rundę Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W rajdzie wystartowała zaprzyjaźniona załoga portalu Nasz Wałbrzych w składzie Paweł Krysiak i Paweł Gacek. Wielką niespodzianką był start nowym samochodem – Hondą Civic Type R w klasie 4N.

Załoga Krysiak/Gacek na 24 Rajdzie Rzeszowskim (fot. Marcin Ciopcia)
Załoga Krysiak/Gacek na 24 Rajdzie Rzeszowskim (fot. Marcin Ciopcia)

Dla załogi była to bardzo ciężka przeprawa. Nowy samochód, brak testów przedrajdowych oraz upalna pogoda. Zaczęło się od bardzo dobrego 2 czasu na odcinku testowym. Jednak 10 konkurentów w klasie 4N zapowiadało walkę o każdy ułamek sekundy. Niestety już na 1 odcinku specjalnym przecięta opona zmusza do zachowawczej jazdy, a straty czasowe są duże. Pierwszy etap mija pod znakiem nauki nowego samochodu oraz odrabiania strat poniesionych na 1 oesie. Drugi etap to szybsza jazda i lepsze opanowanie Hondy z kilkoma błędami, które niestety odbijają się na czasie. Ostatecznie załoga Krysiak/Gacek zajmuje 4 miejsce w klasie 4N. Wynik dobry jak na pierwszy start nowym, mocniejszym autem, którego możliwości i potencjału trzeba się nauczyć wykorzystywać. Pozostał niedosyt, ponieważ 3 miejsce było realne, ale takie są rajdy!

Mamy nadzieję, że już za 3 tygodnie zobaczymy załogę na starcie kolejnej rundy RSMP – 61 Rajdzie Wisły.

fot. Marcin Ciopcia

Partnerami załogi Krysiak/Gacek w tegorocznych RSMP są: Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel, Górbeh Paweł Jeziorski, Forpol Auto Serwis Świdnica, Tom Gran, Pomoc Drogowa Zaborowski, Domowe Ciacho Eliza Krysiak-Kiełbasa, Trans Bruk Paweł Kędzierski, Czer Granit Krystian Czerniawski, Firma Zen Zenon Piekielny, Psychotesty Piotr Robaszyński.

Zapraszamy na profil załogi w serwisie Faceboook.

Łukasz Stępień