Plener malarski WOK3 sierpnia rozpocznie się Plener Malarski „Waldenburgiensis VIII”. Natomiast wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się 13 sierpnia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury w Starej Kopalni o godz.17.00.

W plenerze, podobnie jak w latach poprzednich, wezmą udział artyści amatorzy, którzy za pomocą różnych technik plastycznych (kolaż, frotaż, batik) będą uwieczniali m.in. postindustrialny, unikatowy charakter Wałbrzycha.

Organizatorzy zapraszają chętnych – młodzież i dorosłych – do uczestniczenia w tych artystycznych wakacjach w Wałbrzychu. Gwarantują pomoc instruktora Krzysztofa Jędrzejca osobom, które zechcą wykorzystać nieznaną im dotąd technikę. Nie szukani są profesjonaliści, tylko osoby kochające sztukę. Oferta skierowana jest nie tylko do mieszkańców Wałbrzycha. We wcześniejszych edycjach udział wzięły osoby z innych polskich miast, a nawet z zagranicy. Uczestnikom mają zagwarantowane materiały plastyczne. Każdy powinien wykonać 3 prace.

Liczba miejsc ograniczona. Chętne osoby proszone są o dostarczenie do WOK karty zgłoszenia, która jest dostępna na stronie wok.walbrzych.pl.