Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy przygotowało dla kolarzy górskich nowy singletrack na Rybnickim Grzbiecie, który oferuje wszystko to, co najlepsze.

Singletrack na Rybnickim Grzbiecie

Część grzbietowa singletracku jest techniczna i widokowa. W miejscu, gdzie wytraca wysokość, schodząc do Przełęczy pod Wawrzyniakiem, napotkacie znaczną porcję serpentyn na stromym stoku. W zjeździe będzie fantastycznie! Natomiast podjazd zmęczy najtwardszą „łydę” i wymaga dobrej techniki pokonywania stromych zakrętów. Singeltrack jest z założenia dwukierunkowy, gdyż sąsiedni, znany od lat single trawersujący Rybnicki Grzbiet, będzie czasowo wyłączany ze względu na zrywkę drewna. Krótko mówiąc: piękna jazda, megawidoki z grzbietu, a pokonanie trasy w kierunku „pod górę” usatysfakcjonuje najlepszych rowerzystów. Na singlu jest jeszcze miękko i minie trochę czasu, zanim ziemia się ułoży, ale już można go testować. Oznaczenie zostanie uzupełnione do końca czerwca.

Prace są prowadzone przy ścisłej współpracy i za zgodą Nadleśnictwa Wałbrzych. Uroków z jazdy możecie doświadczać dzięki zawsze niezawodnym wolontariuszom ze Strefy MTB Głuszyca, którzy pracowali w niedzielę 14 czerwca. Są to: Leszek Kujawka, Robert Kandefer, Sylwek Molski, Janusz Pawłowski, Kuba Rekowski, Karol Szyszka, Grzegorz Walczak, Piotrek Walczak.

Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy