Świdnicki Ośrodek Kultury już przed wakacjami zaprasza na jesienne koncerty. Do miasta zawitają wykonawcy grający różne gatunki muzyczne, na niezmiennie wysokim poziomie. Eklektyczny zestaw artystów zaprezentuje etno-jazz, pop, hip-hop, alternatywę i rocka.

Chłopcy Kontra BasiaChłopcy Kontra Basia wystąpią 4 października. Ten minimalistyczny skład za punkt wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną. Autorskie teksty Barbary Derlak, wokalistki zespołu, powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy przyśpiewki. Za płytę „Oj tak!” (2013) zespół otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii „Debiut roku”. Grupa pracuje obecnie nad drugim albumem, który ukaże się jesienią.

Julia Marcell8 listopada gościć będziemy Julię Marcell – wokalistkę, kompozytorkę, autorkę tekstów, multi-instrumentalistkę. W październiku 2014 ukazała się jej trzecia płyta pt. „Sentiments” – najbardziej osobista z dotychczasowych wydawnictw, promowana teledyskiem do utworu „Manners”.
Laureatka Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również nagrody Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011, przyznawanej przez miasto Toruń dla najciekawszej młodej polskiej artystki.

Fisz Emade TworzywoGrupę Fisz Emade Tworzywo będzie można zobaczyć i usłyszeć 21 listopada. Przez lata Fisz i Emade (Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper) przyzwyczaili swoich fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style. Ich najnowszy album pt. „Mamut” (2014) jest tego doskonałym przykładem. Na tej „najlepszej polskiej płycie 2014 roku” (Gazeta Wyborcza), obok utworów hiphopowych tak charakterystycznych dla duetu, pojawia się utwór z Kasią Nosowską okraszony kwartetem smyczkowym, czy kawałek zaśpiewany w towarzystwie chóru Ensemble Terrible. Album promował singiel „Pył”.

Voo Voo6 grudnia do Świdnicy zawita Voo Voo, czyli legenda polskiego rocka, jazzu i folku. Każda z ich kolejnych płyt stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć często przekraczał on rockowe granice. Tak też jest w przypadku najnowszego albumu. Tym razem muzycy Voo Voo wybierają się w podróż daleką, bo aż do Azerbejdżanu. Stamtąd pochodzi i tam mieszka Alim Qasimov, który zaszczycił zespół Voo Voo, przyjmując zaproszenie do gościnnego udziału w ich najnowszych nagraniach. Płytę promuje utwór „Po godzinach”.

Bilety na wszystkie koncerty będą dostępne w sprzedaży od września. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń można znaleźć na stronach Świdnickiego Ośrodka Kultury:

Bartosz Łabuda, Świdnicki Ośrodek Kultury