Dziś mija dokładnie 25 lat od czasu pierwszej emisji „Faktów” – programu informacyjnego TVP Wrocław. Z tej okazji dzisiejsze wydanie serwisu będzie miało specjalny, wydłużony charakter. Oprócz aktualnych informacji z regionu widzowie zobaczą również kulisy powstawania programu. Przypomnimy jego historię oraz zmiany jakie przez 25 lat zaszły na Dolnym Śląsku.

Jubileusz "Faktów" TVP Wrocław

Protoplastką dzisiejszych „Faktów” była „Panorama”, w 1965 roku zastąpiona przez program „Transfokator”. Program ukazywał się przez rok, po czym jego nazwa została zmieniona na „Rozmaitości”. Program na antenie TVP Wrocław emitowany był do 1990 roku. Wraz ze zmianami ustrojowymi podjęto decyzję o zmianie nazwy programu informacyjnego. Przez ostanie 25 lat to reporterzy „Faktów” przekazują informacje o najważniejszych wydarzeniach na Dolnym Śląsku.

Oprócz codziennych wydań „Faktów” i „Rozmowy Faktów”, redakcja przygotowuje także inne audycje na antenę TVP Wrocław: „EuroFakty”, „Fakty Komentarze”, „Reporterzy Faktów Przedstawiają”, „Musimy Porozmawiać”.

„Fakty” były wielokrotnie nagradzane na Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S.A., a także przez BBC oraz Circom Regional, czyli organizację zrzeszającą regionalne telewizje publiczne z całej Europy.

Program jest produkowany i emitowany w technologii cyfrowej. Można oglądać go na ekranach telewizorów a także za pośrednictwem Internetu na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Na jubileuszowe wydanie programu informacyjnego „Fakty” zapraszamy dziś, o godzinie 18:30.