Upominki od Rybki MiniMiniZ okazji Mikołajek telewizja MiniMini+ przygotowała prezenty dla świeżo upieczonych mam i ich pociech. W ramach akcji „Upominki od Rybki MiniMini” do 20 wybranych szpitali w całej Polsce trafią śliniaczki z ulubioną Rybką wszystkich dzieci. W ten sposób stacja chce powitać maluchy, które urodziły się w dniu Św. Mikołaja oraz uhonorować wysoko oceniane przez mamy oddziały położnicze w całej Polsce.

Akcja „Upominki od Rybki MiniMini” ma charakter ogólnopolski – prezenty trafią do wybranych szpitali w każdym województwie. Jej celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na rosnącą jakość usług jakie otrzymują młode mamy na oddziałach położniczych.

Do udziału w akcji zaprosiliśmy 20 szpitali z różnych województw – spośród 403 placówek z oddziałami położniczymi wybraliśmy te najlepiej oceniane przez same mamy. Upominek od Rybki MiniMini to taki drobiazg, ale wierzymy, że sprawi on dużo radości nie tylko młodym mamom i ich maluchom, ale także personelowi medycznemu, który będzie mógł obdarować swoje podopieczne – mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych platformy nc+. – To projekt pilotażowy, organizujemy go po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku jego skala będzie jeszcze większa – dodaje Szwakopf.

Prezenty od stacji MiniMini+ trafią do młodych mam z placówek, które zostały wybrane dzięki wyszukiwarce szpitali położniczych GdzieRodzic.info. Jest to interaktywny serwis dla przyszłych rodziców prowadzony przez Fundację Rodzić po Ludzku, w którym każdy może ocenić jakość usług na oddziałach położniczych w danym regionie.

Na portalu www.gdzierodzic.info mamy, które już urodziły, mogą wystawić szpitalowi ocenę, opisać swój poród, związane z nim emocję oraz skomentować pracę personelu. To jedyny i najlepszy sposób, aby sprawdzić poziom opieki w oddziałach położniczych i noworodkowych w Polsce – mówi Monika Piekarek z Fundacji Rodzić po Ludzku. – Od stycznia do października 2014 roku odnotowaliśmy ponad 2 miliony odsłon, a średnia liczba wizyt miesięcznie to ponad 75 000 – dodaje Piekarek.

W ramach akcji wyprodukowano 1000 śliniaczków, ponieważ w Polsce średnio tyle dzieci każdego dnia przychodzi na świat.

Szpitale objęte akcją „Upominki od Rybki MiniMini”:

– Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu.

– Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. E. Warmińskiego w Bydgoszczy.

– Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1, Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

– Szpital Wojewódzki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze.

– MEDEOR PLUS Szpital Wielospecjalistyczny w Łodzi.

– Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie.

– Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. Szpital Świętej Trójcy.

– Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SPZOZ w Warszawie.

– Centrum Medyczne ŻELAZNA Sp. z o.o. Szpital Specjalistyczny św. Zofii w Warszawie.

– Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Rzeszowie.

– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokółce.

– COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku.

– Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach.

– Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.

– Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.

– Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MALARKIEWICZ I SPÓŁKA” S.C. w Olsztynie.

– Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

– Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie.

Aleksandra Kulik, PR MiniMini+, teleTOON+/HYPER+