24. Rajd DolnośląskiTegoroczna edycja kultowego klasyka, jakim niewątpliwie jest Rajd Dolnośląski, zaplanowana jest na 16 -18 października 2014 roku. Zawody swą bazę będą miały w Polanicy-Zdroju. Tutaj zlokalizowane będą start i meta, a także park serwisowy oraz biuro rajdu i biuro prasowe.

24. Rajd Dolnośląski rozpocznie się w czwartek, 16 października od uroczystego, honorowego startu. Ceremonia odbędzie się o godz. 19:00 w samym sercu zabytkowego Parku Zdrojowego, obok sanatorium Wielka Pieniawa.

Ściganie w ramach 7. rundy LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ruszy w piątek, 17 października po godz. 11:30 w Domaszkowie. Pierwszego dnia w planie jest 5 odcinków specjalnych, w tym widowiskowy super odcinek na ulicach Kłodzka. Na sobotę przygotowano dwie sekcje, każda z 3 odcinkami. Nie zabraknie m.in. lubianej przez kibiców Radkowskiej Perły.

Na trasę rajdu dla zawodników z RSMP złoży się 11 odcinków o łącznej długości 160 km. Całkowita długość trasy, wraz z dojazdówkami,  wyniesie aż 596 km.

W piątek wieczorem do rywalizacji na trasie dołączą załogi z Rajdowego Pucharu Polski. Dla nich zaplanowanych jest 7 oesów o długości. ok. 77 km. Po raz pierwszy zawodnicy z tzw. drugiej ligi ścigać się będą na trasie ulicznego odcinka w Kłodzku. Na trasę wyruszać będą ok. 15 minut po przejeździe załóg z Mistrzostw Polski.

Zwycięzców 24. Rajdu Dolnośląskiego poznamy w sobotę, 18 października po godz. 16:00.

W tym roku wstęp na wszystkie odcinki specjalne 24. Rajdu Dolnośląskiego oraz do parku serwisowego, a także na start i metę jest bezpłatny.

czytaj więcej na: rajd.dolnoslaski.pl