Autobus miejski z Wałbrzycha do Głuszycy1 września ruszą regularne połączenia pomiędzy Wałbrzychem i Głuszycą. – To efekt wspólnej polityki prowadzone w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej, która tworzy spójną, nowoczesną sieć komunikacji miejskiej między gminami – mówił Roman Szełemej Prezydent Wałbrzycha podczas podpisywania porozumienia z Burmistrz Głuszycy Alicja Ogorzelec.

Na tej linii kursować będzie autobus linii nr 5. Będzie to przedłużona trasa z Wałbrzycha przez Jedlinę-Zdrój aż do Głuszycy Górnej. – Podjęcie tej decyzji ze strony radnych nie było łatwe. Odbyły się w tej sprawie konsultacje społeczne z mieszkańcami. Dzisiaj efektem tych działań jest podpisanie tego porozumienia z Wałbrzychem. Rozkład jazdy dostosowaliśmy dla młodzieży szkolnej dojeżdżającej do wałbrzyskich szkół. Nie bez znaczenia była również możliwość przewozu osób niepełnosprawnych, które dzięki nowoczesnym autobusom będą miały łatwiejszy dostęp do komunikacji. Ceny biletów to kolejna korzyść dla naszych mieszkańców – mówiła Alicja Ogorzelec, burmistrz Głuszycy.

Linia nr 5 będzie wykonywała w dni robocze 6 kursów (2 kursy przedłużone z przystanku końcowego przy ul. Wałbrzyskiej w Jedlinie-Zdroju do ronda przy ul. Kłodzkiej w Głuszycy Górnej i 4 kursy przedłużone z przystanku końcowego przy ul. Noworudzkiej 24 do ronda przy ul. Kłodzkiej w Głuszycy Górnej) oraz 4 kursy w soboty, niedziele i święta (1 kurs przedłużony z przystanku końcowego przy ul. Wałbrzyskiej w Jedlinie-Zdroju do ronda przy ul. Kłodzkiej w Głuszycy Górnej i 3 kursy przedłużone z przystanku przy ul. Noworudzkiej 24 do ronda przy ul. Kłodzkiej w Głuszycy Górnej). Ceny biletów miejskich to 2,40 zł (bilet normalny), 1,20 zł (bilet ulgowy). Za kursy autobusu Głuszyca będzie płaciła 4700 zł miesięcznie. To kolejne tego typu porozumienie, zawarte pomiędzy Wałbrzychem i gminą powiatu wałbrzyskiego. Wcześniej zawarto podobne z Boguszowem-Gorce oraz z Jedliną-Zdrój i Mieroszowem.

Anna Żabska, um.walbrzych.pl