Piękno Wałbrzycha i Ziemi Wałbrzyskiej w historycznej anegdocie oraz na archiwalnej i współczesnej fotografii to niezaprzeczalne atuty najnowszej książki Stanisława Michalika pt. ?Wałbrzyskie powaby?. Publikacja jest już dostępna do pobrania jako darmowy eBook.

Wałbrzyskie powaby

Wydawcami najnowszego dzieła blogera i regionalisty są Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu oraz wałbrzyski Urząd Miejski. ? To pierwsze wspólne wydawnictwo naszych jednostek samorządowych. Wspólna promocja Wałbrzycha i Ziemi Wałbrzyskiej jest rzeczą zupełnie naturalną, a kiedy włącza się do niej taki znawca regionu jak Stanisław Michalik, możemy się tylko cieszyć ? mówi starosta wałbrzyski Józef Piksa.

Książka, która zredagował i przygotował do druku Mateusz Mykytyszyn z wydziału edukacji, promocji i rozwoju Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu jest zbiorem gawęd i opowieści historycznych dotyczących Wałbrzycha, jego poszczególnych dzielnic, a także wszystkich gmin powiatu wałbrzyskiego.

?Wałbrzyskie powaby? zostały wydrukowane w limitowanym, kolekcjonerskim nakładzie 1000 egzemplarzy. Książka nie jest przeznaczona na sprzedaż. Trafi bo bibliotek, świetlic środowiskowych oraz wybranych przedstawicieli lokalnego życia publicznego. Będzie również stanowiła wspólny materiał promocyjny Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Dla wszystkich, pozostałych dostępna jest wersja online książki, do pobrania ze strony powiat.walbrzych.pl.

Bogaty materiał fotograficzny zawarty w publikacji pochodzi w przypadku zdjęć archiwalnych z zasobów internetowych stowarzyszenia Wratislavia Amici, a autorem większości fotografii współczesnych jest utalentowany wałbrzyski artysta-fotografik młodego pokolenia Marcin Jagiellicz.