Tej odsłony chyba nikt się nie spodziewał! W zeszłym roku obiecaliśmy i tej obietnicy dotrzymamy – KRS-One wystąpi na najgrubszym melanżu kultury czterech elementów! Człowiek instytucja, rapowy aktywista, filozof i przede wszystkim legenda światowego hip-hopu. The Teacha dołącza do line-upu 13. edycji festiwalu Hip Hop Kemp! Ogromna haryzma sceniczna, otwarty umysł, mnóstwo energii i wreszcie ogromna liczba rapowych klasyków to gwarancja, że sierpniowy występ KRS-One’a w Hradec Králové będzie czymś niezapomnianym.

KRS-ONE

Na scenie muzycznej Lawrence Parker pojawił się w drugiej połowie lat 80-tych poprzedniego wieku jako jeden z trzech członków ekipy Boogie Down Production. Pod tym szyldem ukazały się cztery studyjne krążki, ale dopiero solowa kariera KRS-One’a zapewniła mu miejsce w gronie najważniejszych postaci w historii hip-hopu. Album The Return Of The Boom Bap to pozycja obowiązkowa, a produkcje DJ Premiera, Showbiza czy samego KRS-One’a i legendarne kawałki takie jak „Sound of da Police” to dziś już klasyki. Pozycję tę zresztą KRS potwierdzał przez następne lata, nie tylko wydając niezliczoną ilość świetnych płyt i kawałków, ale także będąc ambasadorem tej muzyki i hip-hopowego spojrzenia na życie i świat.

Na 13. edycji festiwalu Hip Hop Kemp pojawią się między innymi: Onyx (USA), Ceelo Green (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Action Bronson (USA), Black Milk (USA), Black Moon (USA), Rapsody & 9th Wonder (USA), DJ Static & Nat Ill J-Spliff, Temu, Peaceful James i Nappion (DK), Samy Deluxe (DE) oraz polscy reprezentanci – Pokahontaz, Rasmentalism, Ten Typ Mes i Sztigar Bonko.

Bilety na Hip Hop Kemp 2014 dostępne są w polskiej przedsprzedaży w cenie 189 PLNów i 379 PLNów (VIP). Aktualna cena obowiązuje tylko do końca maja – od 1 czerwca wejściówki podrożeją. Karnety można nabyć w oficjalnym sklepie internetowym polskiego promotora festiwalu joyStore by Joytown.

Hip Hop Kemp
21-23 sierpnia 2014
Festivalpark, Hradec Králové, Czechy
www.hiphopkemp.pl