To nie lada gratka dla wszystkich miłośników gitarowego grania. W najbliższą niedzielę (27 kwietnia) o godz. 16:00 na Dworcu PKP Wałbrzych Miasto odbędą się darmowe warsztaty gitarowe w ramach ogólnopolskiego Desantu Gitarowego poprzedzającego Gitarowy Rekord Guinnessa. Imprezę, która od 11 lat odbywa się we Wrocławiu, stworzył czołowy polski gitarzysta – Leszek Cichoński. Z roku na rok wydarzenie zyskuje coraz bardziej międzynarodowy charakter, o czym świadczą transmisje przez media międzynarodowe: Al Jazeera, RTL czy największą amerykańską stację CBS. Nieważne, czy umiesz grać na gitarze, czy dopiero zaczynasz – każdy może wziąć udział w zajęciach. W trakcie dwugodzinnego kursu uczestnicy wykonywać będą m.in. ćwiczenia rytmiczne, dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku, a przede wszystkim poznają utwory wykonywane 1 maja w czasie poświęconej Hendrixowi imprezie – Thanks Jimi Festival. Zajęcia poprowadzi znakomity polski gitarzysta i kompozytor – Marek Waszczyński.

Będą to ostatnie z cyklu warsztatów, który obejmuje wybrane dworce kolejowe i salony sieci EMPIK w 9 miastach Polski.

W trakcie warsztatów pokazane zostaną również chwyty do „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i innych utworów, które już 1 maja zagrają uczestnicy słynnego Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku. W tym roku podjęta zostaje próba pobicia rekordu z 2012 roku, kiedy to kawałek zagrało 7273 gitarzystów. Niedzielne warsztaty będą zatem świetną okazją by przygotować się do wspólnego grania i wziąć udział w Pierwszomajowym Święcie Gitary. Jak podkreśla Leszek Cichoński, pomysłodawca największej imprezy gitarowej w Polsce – żeby zagrać podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa nie trzeba mieć skończonej szkoły muzycznej ani specjalnych umiejętności gitarowych. – Tak naprawdę wystarczy tylko instrument, znajomość pięciu prostych akordów „Hey Joe”, obecność na wrocławskim Rynku i zapał. Liczy się dobra zabawa – podkreśla artysta.

Co roku imprezę wspierają sławy ze świata muzyki gitarowej. Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Eric Burdon oraz zespół The Animals. Wśród artystów, którzy zagrają na koncercie gwiazd na Wyspie Słodowej pojawi się także legenda rocka – Uriah Heep, jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów – Steve Vai, a także reprezentacja polskich gwiazd – m.in. Luxtorpeda i Wojciech Waglewski.

Uczestnictwo w warsztatach gitarowych prowadzonych przez Marka Waszczyńskiego jest bezpłatne. Należy przynieść swoją gitarę. Więcej informacji i materiały do nauki gry na heyjoe.pl.

Polskie Koleje Państwowe S.A. są partnerem wydarzenia.