Ugly HeroesDzisiejszy kempowy piątek to odsłony undergroundowych graczy, którzy postanowili połączyć swoje siły w świeże kolaboracje. Na pierwszy rzut do line-upu dołączył szyld Ugly Heroes, pod którym kryją się Apollo Brown, Verbal Kent i Red Pill! Jeden z najlepszych klasycznych producentów ostatnich lat i dwóch raperów o mocnych stylówkach, których podziemne dokonania znaczą bardzo wiele – ta trójka to idealny przykład, że nawet w obecnym, mocno newscholowym rapie można robić coś na wysokim poziomie, nie tracąc przy tym klasycznej hip-hopowej duszy. Podobne wartości wyznawane przez całą trójkę doprowadziły do stworzenia kapitalnej płyty, którą od maja poprzedniego roku słuchać mogą słuchacze na całym świecie. A już w sierpniu ich dokonania na żywo będzie mógł usłyszeć każdy kto zamelduje się w Hradec Králové!

Barrel BrothersDrugi skład to przedstawiciele nowojorskiego podziemia, które od zawsze cechowało się ogromnym potencjałem. Potwierdzeniem tych słów jest dwójka raperów, którzy w ostatnim czasie postanowili połączyć swoje siły i zaprezentować światu moc drzemiącą w ich współpracy – straight out of Brooklyn, duet w którym nie ma słabego punktu, czyli Torae i Skyzoo jako Barrel Brothers! Po kilku wspólnych kawałkach, które udowodniły, że dogadują się ze sobą za mikrofonami jak mało kto, musiało się to skończyć wspólnym albumem. The Barrel Brothers Album ukaże się już w maju, a kilka miesięcy później każdy obecny na Hip Hop Kempie 2014 będzie mógł przekonać się o wielkiej sile tkwiącej w tym duecie!

Eripe & QuebonafideOstatni raperzy w dzisiejszej odsłonie to reprezentanci Polski. Łączy ich nie tylko bezkompromisowość, umiejętność formułowania dosadnych punchy czy przywiązywanie dużej wagi do rapowej techniki, ale też pojawienie się w ostatnim czasie na polskiej rap-scenie, które można określić w jeden sposób – „wejście z buta”. Eripe i Quebonafide pojawią się na 13. edycji HHK! Podsumowaniem działalności obu graczy jest ich wspólna płyta z końcówki poprzedniego roku pt. Płyta roku, która potwierdziła ogromny potencjał drzemiący w tej dwójce oraz to, że świetnie uzupełniają się na trackach.

Na 13. edycji festiwalu Hip Hop Kemp od 21 do 23 sierpnia 2014 pojawią się między innymi: Onyx (USA), Dilated Peoples (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Action Bronson (USA), Black Milk (USA), Black Moon (USA), Rapsody & 9th Wonder (USA), DJ Static & Nat Ill J-Spliff, Temu, Peaceful James i Nappion (DK), Samy Deluxe (DE) oraz polscy reprezentanci – Pokahontaz, Rasmentalism, Ten Typ Mes i Sztigar Bonko.

4-dniowe karnety można nabyć w cenie 189 PLNów i 379 PLNów (VIP) w internetowym sklepie polskiego promotora festiwalu joyStore by Joytown. Pula wejściówek jest ograniczona!

Hip Hop Kemp
21-23 sierpnia 2014
Festivalpark, Hradec Králové, Czechy
www.hiphopkemp.pl