Od uroczystego startu na świdnickim Rynku rozpoczął się 42. Rajd Świdnicki KRAUSE. O 17.30 pierwsza załoga wjechała na rampę startową i wystartowała do drugiej rundy LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tłumy kibiców zgromadzone na Rynku mogły podziwiać załogi, które w piątek wystartowały w tegorocznym rajdzie.

 

Chuchała pierwszym liderem Rajdu

42. Rajd Świdnicki KRAUSE (fot. Mateusz Podraza)Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim wygrali dwa piątkowe odcinki specjalne rozgrywane na ulicach Świdnicy. Startująca Fordem Fiestą R5 załoga okazała się najszybsza na miejskim odcinku specjalnym i przed sobotą posiada blisko 6 sekund przewagi nad drugimi w wynikach Tomkiem Kucharem i Danielem Dymurskim (Peugeot 207 S2000). Trzeci jest lider punktacji Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Grzegorz Grzyb z Danielem Siatkowskim (Skoda Fabia S2000).

Pierwszy odcinek specjalny musiał zostać wstrzymany z powodu interwencji straży pożarnej z powodów niezwiązanych z rajdem – strażacy zostali wezwani do mieszkania znajdującego się na trasie odcinka specjalnego. Na szczęście nic nikomu się nie stało, a problem został szybko rozwiązany. Dzięki temu przerwa nie trwała długo, a kierowcy mogli wznowić rywalizację. Odcinek specjalny nr 2 z tego powodu został opóźniony jedynie o kilka minut.

W sobotę na zawodników czekają długie i trudne odcinki specjalne rozgrywane na wymagających trasach Przedgórza Sudeckiego.

Karol Ferenc