W dzisiejszej odsłonie składamy hołd klasycznym hip-hopowym kolektywom spod znaku DJ/MC. Na kempową scenę po dwóch udanych koncertach w Hradcu, solowych sukcesach i w iście imprezowym klimacie powraca duet DJ Static i Nat Ill! Wielokrotny mistrz dj’ingu oraz turntablismu, pięciokrotnie uznany za najlepszego DJ’a hip-hopowego w Danii – Static pojawi się w towarzystwie sztabu MC’s w składzie J-Spliff, Temu, Peaceful James i Nappion.

DJ STATIC & DENMARK ALLSTARS - CZYLI NAT ILL I SPÓŁKA

W Festivalparku wystąpi również najbardziej rozpoznawalny słowacki duet MC/Producent – król freestyle’u i jego mentor zza decków, czyli Strapo & DJ Spinhandz! Strapo nie bez powodu nazywany jest cudownym dzieckiem tamtejszej sceny. Po wielu sukcesach na wolno, zatriumfował wygrywając Souboju titánů (Pojedynek Tytanów) podczas Hip Hop Kempu w roku 2007.

Do line-upu 13. edycji festiwalu Hip Hop Kemp dołączyli do tej pory: Onyx (USA), Dilated Peoples (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Rapsody & 9th Wonder (USA), Samy Deluxe (DE), Prago Union (CZ) oraz polscy reprezentanci – Pokahontaz, Rasmentalism i Ten Typ Mes.

Bilety na Hip Hop Kemp 2014 dostępne są w polskiej przedsprzedaży w cenie 189 PLNów i 379 PLNów (VIP). Wejściówki można nabyć w oficjalnym sklepie internetowym polskiego promotora festiwalu joyStore by Joytown.

W nadchodzącym roku będziemy celebrować 13. edycję najbardziej klimatycznego melanżu od 21 do 23 sierpnia w Hradec Králové, zaledwie 50 km od polskiej granicy w Kudowie Zdrój. Hip Hop Kemp to międzynarodowa mekka kultury czterech elementów. Na głównej scenie legendy rapu z całego świata przyciągają na zapierające dech w piersiach koncerty, a w festiwalowych hangarach mistrzowie didżeingu rozkręcają imprezy do bladego świtu w rytm klasyków hip-hopu i funku. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze mnóstwo atrakcji związanych z aktywnym spędzaniem czasu – streetball, skateboaring, wyścigi gokartów, parkour, skoki na bungee, zapasy w czekoladzie, kąpiele w pobliskich jeziorach czy po prostu wylegiwanie się w hamakach.

Dołącz do wydarzenia w serwisie Facebook.