Back again! Who is it? DILATED PEOPLES! Ta ekipa to kwintesencja kempowej atmosfery, więc po licznych głosach Kempowiczów nie mogło zabraknąć ich w Festivalparku w tym roku. Legendarna hip-hopowa grupa w składzie Evidence, Rakaa i DJ Babu powraca na kempową scenę, tym razem z długo wyczekiwanym, najświeższym materiałem! Krążek “Directors Of Photography” to szósty pełnowymiarowy album formacji, z której każdy ma na koncie także udane dokonania solowe.

Na Hip Hop Kempie 2014 po raz pierwszy w historii festiwalu zobaczymy także dwóch polskich MC’s i jednego z prekursorów turntablizmu w naszym kraju, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Nieodłącznie kojarzeni z największą legendą hip-hopu w kraju Paktofoniką, związani z 3xKlan, PFK Kompany, Pijani Powietrzem, mający na koncie współpracę z licznymi artystami, powracający z nowym krążkiem – w Hradec Králové pojawi się POKAHONTAZ! Fokus, Rahim i DJ Bambus, wspierani przez beatboksera Minixa, przedstawią w sierpniu specjalny, przekrojowy materiał od PFK aż do trzeciego albumu Pokahontaz, który ukaże się w maju.

W tej odsłonie pojawili się także przedstawiciele naszych najbliższych sąsiadów – Vladimir 518, Orion i DJ Mike Trafiki, czyli reprezentujący gospodarzy skład PSH, Torch, Toni L & Guests z Niemiec, którzy wykonają show pod szyldem 360° Degrees Records 20th Anniversary, oraz słowacki skład 4D. Kolejna odsłona za tydzień, tradycyjnie w piątek!

Do line-upu 13. edycji festiwalu Hip Hop Kemp dołączyli do tej pory: Onyx (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Rapsody & 9th Wonder (USA), Samy Deluxe (DE), Prago Union (CZ) oraz polscy reprezentanci – Rasmentalism i Ten Typ Mes.

Bilety na Hip Hop Kemp 2014 dostępne są w polskiej przedsprzedaży w cenie 189 PLNów i 379 PLNów (VIP). Wejściówki można nabyć w oficjalnym sklepie internetowym polskiego promotora festiwalu joyStore by Joytown.

W nadchodzącym roku będziemy celebrować 13. edycję najbardziej klimatycznego melanżu od 21 do 23 sierpnia w Hradec Králové, zaledwie 50 km od polskiej granicy w Kudowie Zdrój. Hip Hop Kemp to międzynarodowa mekka kultury czterech elementów. Na głównej scenie legendy rapu z całego świata przyciągają na zapierające dech w piersiach koncerty, a w festiwalowych hangarach mistrzowie didżeingu rozkręcają imprezy do bladego świtu w rytm klasyków hip-hopu i funku. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze mnóstwo atrakcji związanych z aktywnym spędzaniem czasu – streetball, skateboaring, wyścigi gokartów, parkour, skoki na bungee, zapasy w czekoladzie, kąpiele w pobliskich jeziorach czy po prostu wylegiwanie się w hamakach.

Dołącz do wydarzenia w serwisie Facebook.