Na tegorocznym Kempie zadebiutuje jeden z najbardziej charakterystycznych i zasłużonych raperów, ikona lat 80. i 90., członek legendarnej grupy Juice Crew – jedyny w swoim rodzaju Big Daddy Kane! Przedstawiciel złotej ery rapu pojawi się w sierpniu w Hradcu na pierwszym w historii koncercie w tej części Europy.

 

Big Daddy KanePierwsze hiphopowe kroki stawiał w latach 80-tych, kiedy to razem z Biz Markie’em zaczęli nagrywać swoje debiutanckie kawałki. Ich poczynania szybko zostały dostrzeżone przez innych wykonawców w Nowym Jorku, dzięki czemu obaj stali się bardzo istotnymi członkami grupy Juice Crew, na której czele stał Marley Marl. Dzięki tym znajomościom Big Daddy Kane w 1987 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Cold Chillin’ Records, a efektem tego było wydanie już rok później debiutanckiej płyty Long Live the Kane, na której znalazł się jeden z najważniejszych rapowych kawałków wszech czasów „Ain’t No Half Steppin”. Kane był jednym z pionierów stawiających na technikę szybkiego rymowania, dzięki czemu wprowadzał na scenę dużo świeżości i nowej jakości.

 

Doskonały debiut na stałe usadowił Big Daddy Kane’a wśród najważniejszych postaci w historii hip hopu, a że stało się to całkowicie słusznie, udowadniał w kolejnych latach wydając jeszcze 6 solowych płyt, z których każda zdobywała duże uznanie wśród słuchaczy. Big Daddy Kane nadal nie próżnuje – w ostatnich latach udzielił się m.in. na wspólnej płycie MF Dooma i Masta Ace’a, a na początku 2013 roku pod szyldem Las Supper ukazała się płyta Back to the Future, którą Kane nagrał razem z wykonawcą R&B Showtyme’em oraz instrumentalistami z The Lifted Crew.

 

Na festiwalu Hip Hop Kemp od 22 do 24 sierpnia w czeskim Hradec Králové pojawią się także między innymi Kendrick Lamar, De La Soul, El-P, R.A. The Rugged Man, Oddisee, Apollo Brown & Guilty Simpson, Stalley, Lords Of The Underground, Bisz & B.O.K, Trzeci Wymiar, Miuosh & Kato Band, Te-Tris i W.E.N.A., Zeus, I wielu innych!

 

Bilety na Hip Hop Kemp 2013 wrócą jeszcze do sklepu Urban City w ostatnim rzucie lipcowej puli w cenie 229 zł (NORMAL) oraz 429 zł (VIP). Cena obowiązuje do końca lipca lub do wyczerpania biletów! W czwartek 1 sierpnia wejściówki pojawią się w nowej, wyższej cenie.

 

Miejscówki w Kempobusach, które zawiązą festiwalowiczów na festiwal z 15 polskich miast I z powrotem, można wykupić na stronie oficjalnego sklepu Agencji Joytown, polskiego promotora festiwalu HHK – joyStore. Więcej info o przejazdach, miastach i cenach znajdziecie na polskiej stronie w dziale DOJAZD.

 

Chcesz zgarnąć za darmo bilet na 12. edycję HHK? Nakręć video-zapowiedź festiwalu! Zmontuj zeszłoroczne zajawki z imprezy, nagraj autorskie zaproszenie na Kemp, pokaż przed obiektywem dlaczego warto jechać do Hradca i dlaczego to Ty chcesz tam wbić za darmo… wszystkie chwyty dozwolone – włącz kamerę, ogarnij video i zgarnij 3-dniowy karnet na 12. edycję HHK! Więcej info na HipHopKemp.pl.