Legenda europejskiego hip hipu, francuska super-grupa powraca na scenę – i to prosto na Kempową! Saian Supa Crew dadzą ekskluzywny koncert w sierpniu specjalnie dla hradeckiej publiczności. Francuski kolektyw zrzeszający trzy bardzo ważne dla tamtejszej muzyki składy: Explicit Samouraï, OFX oraz Simple Spirit, potrafi bawić się muzyką hiphopową i korzystać z innych gatunków muzycznych. Ekipa zrodzona w 1999 roku lubuje się w melodyjnym rapie z połączeniem reggae i dancehallu, jednak nieodłącznymi elementami ich twórczości jest także beatbox i klasyczne disco. Ich pomysł na muzykę bardzo szybko został doceniony zarówno we Francji, jak i w całej Europie, a Saian Supa Crew błyskawicznie stali się jedną z najpopularniejszych grup nie tylko na Starym Kontynencie, ale także na świecie, co zaowocowało m.in. współpracą z Busta Rhymesem. Saian Supa Crew zakończyli swą działalność w 2007 roku, krótko po opuszczeniu składu przez Leeroya, który postanowił rozpocząć karierę solową. Nie oznacza to jednak, że panowie przestali ze sobą utrzymywać kontakt, a dowodem na to, że ciągle znakomicie się dogadują będzie z pewnością ich sierpniowy koncert w Hradec Králové!

 

Bonusem w dzisiejszej odsłonie jest świeży warszawski skład Bałagany Na Bani! Ekipa, która powstała w 2010 roku, nagrała dotychczas wspólnie dwa albumy i zagrała szereg koncertów. Rap Bałaganów Na Bani daleki jest od standardowego brzmienia tego gatunku. Podkłady wyprodukowane przez Mika i Wrednego wprowadzają słuchaczy w pogodny, wyczillowany lub imprezowy nastrój. Każdy z raperów ma inny styl nawijki i flow a w tekstach skupiają się na tematach zabawy i luźnych przemyśleń (bardziej motywujących niż przygnębiających). Ich koncerty to prawdziwa bomba sceniczna i multum energii, którą zarażają publiczność i właśnie dlatego warto przyjść, zobaczyć ich występ na żywo a potem spotkać się z nimi przy barze!

 

Wystartowała III edycja konkursu na fotę z opaską! Po zeszłorocznym Hip Hop Kempie daliśmy cynk, aby i tym razem nie pozbywać się kempowych opasek z nadgarstków, a każdy, kto przedstawi to na fotografii w kreatywny sposób, może wygrać wejściówkę na Festiwal z Atmosferą z dostępem do backstage’u! Sprawdźcie zasady konkursu, ślijcie foty i zgarniajcie bilety!

 

 

Od 22 do 24 sierpnia w czeskim Hradec Králové pojawią się między innymi Kendrick Lamar, De La Soul, El-P, R.A. The Rugged Man, Oddisee & Apollo Brown, Stalley, Guilty Simpson, oraz reprezentanci polskiego hip hopu – Bisz & B.O.K, Trzeci Wymiar, Miuosh & Kato Band, Te-Tris i W.E.N.A., Zeus, Gruby Brzuch (Grubson, BRK, Jarecki, Jotoskleja), JWP/ Bez Cenzury, Kali x Paluch. Niestety swój koncert na festiwalu odwołał zespół Souls of Mischief.

 

Bilety dostępne są w oficjalnym sklepie festiwalowym UrbanCity.pl za 229 zł (normal) oraz 429 zł (VIP). Miejscówki w Kempobusach, które zawiozą festiwalowiczów prosto do Festivalparku I z powrotem z 15 polskich miast, można wykupić w joyStore – sklepie Agencji Joytown, polskiego promotora festiwalu.