Prosto z Queens do Hradec Králové wpadnie w sierpniu reprezentant Stones Throw RecordsHomeboy Sandman! Raper opisany przez Rolling Stone jako „wyskillowany w grach słownych, które zapadną w waszej pamięci”, jest jednym z najlepszych tekściarzy wśród alternatywnych amerykańskich graczy. Na koncie ma 4 albumy, po których posypały się same pozytywne recenzje, a Homeboy określany jest jako raper z „ostrymi tekstami i niezwykle melodyjnym flow”.

 

 

Mamy już także pełny skład graczy z akcji Popkiller Młode Wilki, którzy dzięki głosom fanów pojawią się w tym roku na Kempowej scenie: Solar/Bialas, Medium, Gedz/2sty, Vixen, Kękę, Buka, LJ Karwel, oraz Gospel. Raperzy wystąpią podczas wspólnego show na oficjalnym Kempowym warm-upie.

 

 

W dzisiejszej odsłonie do line-upu dołączył także czeski raper Pablo Diablo wraz z DJ-em Flux oraz De Zrechts, a także reprezentanci TM Rekorc – Sedlaci & Gulos Potrok ze Słowacji. Na 12. edycji festiwalu Hip Hop Kemp od 22 do 24 sierpnia wystąpią między innymi Kendrick Lamar, De La Soul, El-P, R.A. The Rugged Man, Oddisee & Apollo Brown, Stalley, Guilty Simpson, oraz reprezentanci polskiego hip hopu – Bisz & B.O.K, Trzeci Wymiar, Miuosh & Kato Band, Te-Tris i W.E.N.A., Zeus, Gruby Brzuch (Grubson, BRK, Jarecki, Jotoskleja), JWP/ Bez Cenzury, Kali x Paluch.

 

Wystartowała rezerwacja miejsc w Kempobusach – specjalnych autokarach, które zawiozą festiwalowiczów na Hip Hop Kemp z 15 polskich miast: Gdańska, Gorzowa Wlkp., Katowic, Krakowa, Legnicy, Lublina, Łodzi, Opola, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry. Wygoda, elegancja i bezpieczeństwo, do tego beztroska atmosfera wakacyjnej integracji, projekcje klasycznych filmów, muzyka w głośnikach, paczki z atrakcyjnymi gadżetami – tak w kilku słowach można oddać klimat dojazdu na festiwal Hip Hop Kemp kultowymi już Kempobusami. Największy w Polsce zorganizowany wyjazd na zagraniczne wydarzenie muzyczne wystartuje w sierpniu 2013 już po raz 11!

Miejscówki w Kempobusach można wykupić na stronie oficjalnego sklepu Agencji Joytown, polskiego promotora festiwalu HHK – joyStore. Więcej info o przejazdach, miastach i cenach znajdziecie na polskiej stronie w dziale DOJAZD.

 

Festiwalowe bilety można nabyć w sklepie Urban City w cenie 229 zł (NORMAL), powróciła także nowa pula wejściówek VIP za 409 zł. Wszystkie pule biletów są ograniczone!