Trichomes z Wałbrzycha, Disorder ze Strzegomia, Incepcja z Tarnowa oraz reprezentanci Świdnicy – Guys of Destruction i Fallenight – te pięć zespołów zobaczymy na scenie tegorocznej Truskawki. Grupy zawalczą o 2000 zł i występ podczas Dni Świdnicy w 2014 roku.

 

Truskawka 2013

 

Truskawka to jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku rockowy przegląd muzyczny, skierowany do młodych wykonawców, którzy stoją na samym początku swojej ścieżki kariery. W tym roku okazało się, że apetyt na występ na świdnickiej scenie mają zespoły z całej Polski. Napłynęło ponad trzydzieści zgłoszeń, m.in. z Katowic, Lubawy czy Tarnowa. Do II etapu zakwalifikowało się jedenaście z nich, a trwające od 17 do 25 czerwca głosowanie esemesowe pozwoliło wybrać finałową piątkę. Najwięcej głosów otrzymał świdnicki band Guys of Destruction (249 głosów), tuż za nimi była Incepcja z Tarnowa (246), a następnie Fallenight ze Świdnicy (211), Trichomes z Wałbrzycha (121) oraz Disorder ze Strzegomia (102). – Byliśmy zaskoczeni, że zakończyliśmy etap esemesowy na drugim miejscu. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Nasi fani pomogli znaleźć nam się w wielkim finale, za co im bardzo gorąco dziękujemy. Oczywiście „po cichu” liczyliśmy na tą finałową piątkę i udało się. Bardzo się z tego cieszymy – na gorąco komentował wyniki zespół Incepcja, czyli Katarzyna Poręba, Artur „Borat” Boratyński, Michał Jakubowski, Karol Schabowski i Adrian Sawicki.

 

Finałowa piątka, która otrzymała największą ilość głosów, wystąpi już 20 lipca na plenerowej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury w Parku Centralnym. Obok nich zaprezentuje się gwiazda tegorocznej Truskawki – wrocławski zespół Blade Loki. O nastroje tuż przed występem zapytaliśmy zespół Incepcja: – Oczywiście szampańskie! Cieszymy się bardzo, że będziemy mieli okazje zagrać w Świdnicy. Będzie to dla nas nie tyle promocja naszej muzyki, co ogromna radość z pokazania się publiczności tej części kraju. Oczywiście po wygraniu Wielickiej Rockomanii nie składamy rękawic i zapowiadamy walkę o najwyższy stopień podium. Cały Tarnów wraz z zespołem Incepcja pozdrawia Świdnicę i do zobaczenia 20 lipca na Świdnickiej Truskawce! – dodają członkowie grupy.