Znamy już jedenastkę zespołów, na którą można głosować smsowo w ramach świdnickiego rockowego przeglądu muzycznego. II etap głosowania ruszył w poniedziałek, 17 czerwca. Pięć grup z największą ilością głosów zaprezentuje się 20 lipca na scenie w Parku Centralnym i zawalczy o 2000 zł.

 

Truskawka 2013

 

Ponad 30 zgłoszeń grup z całej Polski, zespoły zróżnicowane pod względem repertuaru i muzycznej ekspresji, utwory elektryzujące już od pierwszego dźwięku…. Grupa warsztatowa „Od widza do organizatora” miała twardy orzech do zgryzienia. Demokratyczne głosowanie pozwoliło wybrać jedenaście zespołów, które zawalczą o występ obok gwiazdy przeglądu – Bladych Loków, na scenie w Parku Centralnym podczas finału tegorocznej Truskawki. Są to:

 

1. Disorder [Strzegom]

2. ErroR [Świebodzice]

3. Fallenight[Świdnica]

4. Guys of Destruction [Świdnica]

5. Incepcja [Tarnów]

6. JTBS [Żarów]

7. Nomakeup [Lubawa]

8. Poxy Life [Bielawa]

9. Striker [Strzegom]

10. Tora Tora Tora [Katowice]

11. Trichomes [Wałbrzych]

 

Jak pomóc swoim faworytom? Wystarczy wysłać sms pod numer 71100, w treści wiadomości wpisując TRUSKAWKA, po kropce numer zespołu (np. TRUSKAWKA.1). Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT.

 

Termin oddawania głosów mija we wtorek, 25 czerwca. Pięć zespołów, które zyskają największą aprobatę publiczności, zaprezentuje się 20 lipca na plenerowej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury w Parku Centralnym. Nagrodą dla zwycięzcy będzie 2000 zł oraz występ podczas Dni Świdnicy 2014.

 

Szczegóły wraz z linkami do utworów zespołów biorących udział w drugim etapie dostępne są na stronie internetowej przeglądu.