Absolutnie legendarne trio, które na stałe zapisało się na kartach historii hip hopu i muzyki w ogóle za sprawą 25-letniej działalności na scenie i siódemce mistrzowskich albumów na koncie. Posdnuos, Trugoy i Maseo, czyli nie kto inny, jak klasyczna hiphopowa grupa De La Soul, wystąpią na Festiwalu z Atmosferą po raz pierwszy! Mimo upływu lat panowie ciągle trzymają wysoki poziom, co udowadniali na wszystkich płytach wydanych już w XXI wieku. W 2006 roku gościnnie udzielili się też na zatytułowanym „Feel Good Inc” singlu grupy Gorillaz, dzięki któremu mogą pochwalić się zdobyciem nagrody Grammy. Obecnie raperzy pracują nad nowym wydawnictwem po 9 latach przerwy.

 

– De La Soul to ekipa, której wszystkie albumy z 25-letniej dyskografii trzymają absolutnie mistrzowski poziom – mówi Radek Miszczak, polski promotor festiwalu, współautor encyklopedii „Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop„. – Latami czekałem, aby usłyszeć takie nieśmiertelne jointy, jak „Me, Myself & I”, „Buddy”, „Sunshine”, „Ooooh” czy „Rock Co.Cane Flow” na Kempie. W historii hip hopu można policzyć dosłownie kilka nazwisk, które tak długo trzymają klasę. De La na HHK to absolutny rarytas Festiwalu z Atmosferą, którą zainspirowały na samym początku właśnie nagrania z obozu Native Tongues.

 

De La Soul i Zeus na Kempie

 

Na scenie pojawi się także jeden z czołowych polskich raperów i producentów w ostatnich latach. Pochodzący z Łodzi Zeus to nie tylko dysponujący świetnym głosem, posługujący się nienaganną techniką i piszący niebanalne teksty raper, ale także coraz lepszy i bardziej wszechstronny producent. Na swoich płytach odpowiedzialny jest za oba aspekty tworzenia muzyki, a o wysokim poziomie wszystkich czterech albumów solowych świadczyć może ogromne uznanie wśród słuchaczy w całej Polsce. Świetna produkcja, wartościowe teksty i ogromne pokłady scenicznej energii – tego wszystkiego można oczekiwać po sierpniowym występie Zeusa na Hip Hop Kempie 2013!

 

Na 12. edycji Festiwalu z Atmosferą od 22 do 24 sierpnia w Hradec Králové pojawią się także między innymi Kendrick Lamar, El-P, R.A. The Rugged Man, Souls of Mischief, Oddisee & Apollo Brown, Stalley, Guilty Simpson, oraz reprezentanci polskiego hip hopu – Bisz & B.O.K, Trzeci Wymiar, Miuosh & Kato Band, Te-Tris i W.E.N.A., Gruby Brzuch (Grubson, BRK, Jarecki, Jotoskleja), JWP/ Bez Cenzury.

 

Bilety na Hip Hop Kemp 2013 są dostępne w cenie 229 zł (NORMAL) oraz 429 zł (VIP) dla bardziej wymagających festiwalowiczów. Wejściówki można nabyć w oficjalnym sklepie festiwalowym Urban City, pula na czerwiec-lipiec jest ograniczona.

 

www.hiphopkemp.pl

www.facebook.com/hiphopkemppl