Dzisiejsza odsłona to aż 8 szyldów z hiphopowej sceny światowej. Zza oceanu do Hradec Králové przybędzie jeden z reprezentantów Detroit, członek legendarnej wytwórni Stones Throw – Guilty Simpson! Autor dwóch uznanych krążków, Ode to the Ghetto z 2008 oraz wyprodukowanego przez Madliba O.J. Simpson, ma na koncie także współpracę między innymi z Royce da 5’9″, Busta Rhymes, czy goszczącym już w kempowym line-upie Apollo Brownem. Wspólnie z dwoma innymi wielkimi nazwiskami – Seanem Price’m i Black Milkiem stworzył trio pod szyldem Random Axe, które mieliśmy okazję zobaczyć podczas jubileuszowej edycji HHK. Tym razem Guilt zaprezentuje swoje zdolności na Kempowej scenie w pojedynkę. Obok niego wszechstronny raper z Filadelfii, autor trzech pełnowymiarowych krążków, który oprócz płynnej nawijki może popisać się również całkiem niezłym śpiewem, raper, tekściarz, producent – Hezekiah!

 

HIP HOP KEMP 2013

 

Nie obeszłoby się bez polskich graczy – w Festivalparku zawita jeden z najpozytywniejszych składów, który rozkręci imprezę w totalnie sielankowym, wakacyjnym klimacie – Gruby Brzuch! Grubson, który ma na swoim koncie między innymi krążek Coś Więcej Niż Muzyka ze statusem platynowej płyty, połączył siły z uznanym DJ-em, raperem i producentem BRK. Na scenie wspierać ich będą Jarecki, który na Kempie zjawi się po raz pierwszy, a także Jotoskleja, członek współtworzonego z Grubsonem składu 3odaKru. Będzie grubo!

 

Na 12. edycji Festiwalu z Atmosferą zobaczymy także włoskiego rapera – Esa to założyciel kolektywu O.T.R. oraz projektu Gente Guasta pod pseudoniem El Presidente, który zasilał także ekipę „La Connessione – European attack”, zrzeszającą graczy z Włoch, Niemiec I Belgii. Obok niego pojawi się niemiecki raper Amewu w duecie z DJ-em Werdem. Gospodarzy festiwalu reprezentować będzie Paulie Garand znany z Ty Nikdy wraz z raperem Rest oraz DJ-em Fatte. A ze Słowacji przybędzie grupa Neni Problem w składzie Majself, Plexo i Mugis, oraz ekipa, której na Kempie zabraknąć nie może – Kontrafakt z Rytmusem na czele!

 

Od 22 do 24 sierpnia w Hradec Králové, zaledwie 50 km od polsko-czeskiej granicy w Kudowie Zdrój, zobaczymy na Kempowej scenie takie tuzy, jak Kendrick Lamar, KRS-One, El-P, R.A. The Rugged Man, Souls of Mischief, Oddisee & Apollo Brown, Stalley, a także przedstawicieli polskiego hip hopu – Bisza & B.O.K, Trzeci Wymiar, Miuosha & Kato Band, Te-Trisa i W.E.N.A., JWP/ Bez Cenzury, Kaliego i Palucha.

 

Po raz dziesiąty w historii Hip Hop Kempu wystartowała rekrutacja do elitarnej ekipy Polish Street Team. Jeśli chcesz dołączyć do Ambasadorów festiwalu, krzewić Kempową nowinę i zgarnąć za to wjazd na 12. edycję wielkiego święta czarnych brzmień w Hradec Králové – WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE! Aplikacje można słać do najbliższej niedzieli 16 czerwca, a Agencja Joytown wybierze kilkudziesięciu Ambasadorów do PST 2013.

 

Do poniedziałku 17 czerwca można także oddać głosy na swoich faworytów z Młodych Wilków Popkillera – sześciu graczy będzie miało okazję zaprezentować swoje skillsy przed Kempową społecznością, a głosujący mają szansę na zgarnięcie darmowej wejściówki! Zagłosuj i zdobądź bilet na HHK >>

 

Bilety na Hip Hop Kemp 2013 można nabyć w oficjalnym sklepie festiwalowym Urban City w cenie 229 zł (NORMAL) oraz 429 zł (VIP). Więcej o pulach biletowych I korzyściach z wejściówką VIP znajdziecie na www.hiphopkemp.pl/bilety.

 

www.hiphopkemp.pl

www.facebook.com/hiphopkemppl