Dzisiejszą Kempową odsłonę line-upu otwierają reprezentanci Polski – Paluch i Kali! Pochodzący z Poznania Paluch to były członek grupy Aifam, który na swoim koncie ma już 6 solowych albumów, w tym wydany w poprzednim roku krążek Niebo. Bezkompromisowy styl, szacunek dla prawdziwych wartości, ale także zamiłowanie do muzycznych eksperymentów prowadzące do wielu niekonwencjonalnych rozwiązań na jego płytach sprawiły, że obecnie uważany jest za jednego z najważniejszych przedstawicieli ulicznego rapu w Polsce. Kali to znany z Firmy założyciel wytwórni Ganja Mafia Label, autor dwóch wydawnictw ze statusem złotej płyty – 50/50 oraz Gdy Zajdzie Słońce. Już jutro premiery doczeka się krążek, na którym Paluch i Kali połączyli swoje siły – Milion Dróg Do Śmierci ma być kompromisem pomiędzy elektroniką a klasyką.

 

HIP HOP KEMP 2013

 

Kolejnym przedstawicielem gospodarzy na Kempowej scenie będzie James Cole – raper, który zadebiutował w 2002 roku solowym wydawnictwem Frekvence P.H.A.T. i przez kolejne lata ugruntował swoją pozycję wśród najlepszych czeskich graczy. Mocnego przekazu i bezkompromisowych tekstów możemy się spodziewać od słowackiego kolektywu Gramo Rokkaz, reprezentowanego przez raperów Separa, Decko, Tono S. oraz DJ-a Miko.

 

Hip Hop Kemp słynie z wielkiej integracji w pozytywnej atmosferze bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie, dlatego też na scenie nie zabraknie bardziej egzotycznych klimatów. Na festiwalu wystąpi kolumbijskie trio raperów i producenta – Delirium Tremenz, wspierane na scenie przez niemiecką raperkę Pyranję. A z Ugandy do Hradec Králové przybędzie hiphopowy aktywista, przewodnik programu szerzącego zawody MC’s w jego kraju, ambasador rapu w ojczystym języku – Burney MC!

 

Artyści zagoszczą od 22 do 24 sierpnia w Hradec Králové między innymi obok Kendricka Lamara, KRS-One, El-P, R.A. The Rugged Mana, Souls of Mischief, Oddisee & Apollo Browna, Stalley’a oraz reprezentantów polskiego hip hopu – Bisza & B.O.K, Trzeciego Wymiaru, Miuosha & Kato Band, Te-Trisa i W.E.N.A., JWP/ Bez Cenzury.

 

Na stronie festiwalu Hip Hop Kemp do poniedziałku 17 czerwca można głosować na Młode Wilki Popkillera. Zdecyduj kto powinien wystąpić na Kempowej scenie, wybierz 3 faworytów i zgarnij darmową wejściówkę >>

 

Bilety na Hip Hop Kemp 2013 są dostępne w cenie 229 zł (NORMAL) oraz 429 zł (VIP) dla bardziej wymagających festiwalowiczów. Wejściówki można nabyć w oficjalnym sklepie festiwalowym Urban City, pula na czerwiec-lipiec jest ograniczona.

 

www.hiphopkemp.pl

www.facebook.com/hiphopkemppl