Absolutna legenda niezależnej sceny, człowiek ze stylem, którego nie można pomylić z kimkolwiek innym – R.A. the Rugged Man to kolejny mocny przedstawiciel amerykańskiego rapu, który wystąpi w trakcie tegorocznej edycji Festiwalu z Atmosferą! Po świetnych występach na HHK ’06 i ’11 po raz kolejny będziemy mieli przyjemność usłyszeć na żywo nowojorską legendę. R.A. the Rugged Man to raper, którego sceniczna i życiowa charyzma są gwarantem niezapomnianych hiphopowych wrażeń. W trakcie swojej ponad 20-letniej obecności na scenie współpracował z takimi gigantami, jak Mobb Deep, Wu-Tang Clan, Rakim czy Notorious BIG. Najświeższy krążek Legends Never Die to jeden z największych kandydatów do zawładnięcia czołowymi miejscami w całorocznych podsumowaniach rapowych płyt.

 

Kolejna pozycja w dzisiejszej Kempowej odsłonie to duet z LA, który łączy pokolenia – Murs & Fashawn! Ci dwaj panowie doskonale udowadniają, że wiek nie ma znaczenia i mimo dzielącej ich dekady doskonale dogadują się na płaszczyźnie muzycznej. Murs ma już na swoim koncie długi staż na rapowej scenie, trzy lata temu miał także okazję porwać Hradecką publiczność swoim kempowym show na jubileuszowej edycji Festiwalu z Atmosferą. Fashawn, to z kolei postać, którą wielu słuchaczy może kojarzyć z bliskiej współpracy z Dilated Peoples czy płyty nagranej z Alchemistem. Jego „Boy Meets World” to jedna z najlepszych pozycji hiphopowych wydanych w 2009 roku i debiut, którego wielu może mu pozazdrościć.

 

 

Z Kanady Festivalpark w Hradcu odwiedzą dwaj DJ-e, prosto z WeFunk Radio, którzy od prawie 20 lat wychowują kolejne pokolenia fanów czarnych brzmień. Static & Professor Groove pod szyldem WeFunk Djs z pewnością dadzą nam solidną szkołę dobrej muzyki i rozkręcą niezapomnianą imprezę pod Kempową sceną!

 

W dzisiejszej solidnej odsłonie nie może zabraknąć także naszych rodaków! Trzy absolutnie niepowtarzalne style zebrane w jedną całość tworzą niebywałą kompozycję, która potrafi zabrać słuchaczy w inny wymiar – Trzeci Wymiar to kolejni polscy reprezentanci, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu Hip Hop Kemp! Po wielu latach działalności i dwóch krążkach ze statusem złotej płyty Szad, Nullo i Pork udowodnili, że doskonale wiedzą czym jest prawdziwy hip hop.

 

Do line-upu Kempowego dołączają także słowacka legenda Vec, świeży czeski projekt Android Asteroid, niemiecki raper Umse oraz włoski DJ T-Robb. Zobaczymy ich od 22 do 24 sierpnia w Hradec Králové między innymi obok KRS-One, Kendricka Lamara, El-P, Souls of Mischief, Oddisee & Apollo Browna, Stalley’a oraz reprezentantów polskiego hip hopu – Bisz & B.O.K, Miuosh & Kato Band, Te-Tris i W.E.N.A., JWP/ Bez Cenzury.

 

Majowa pula biletów została całkowicie wyczerpana. Nowy rzut w cenie 229 zł (normal) i 429 zł (VIP) trafi do sklepu Urban City w sobotę 1 czerwca. Kolejna pula będzie również ograniczona!

 

www.hiphopkemp.pl

www.facebook.com/hiphopkemppl