Cyfrowa szkołaSzkoła Podstawowa nr 4 w Świebodzicach jest jedną z blisko czterystu szkół w Polsce, które przystąpiły do rządowego programu „Cyfrowa szkoła”. W ramach projektu placówka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego dla dwóch klas. 34 uczniów z klas IV korzysta z nowoczesnych laptopów z dostępem do interenetu, 17 nauczycieli ma także do dyspozycji osobiste komputery. Do tego nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne, drukarki, tablice interaktywne, wizualizer i projektor multimedialny. Szkoła postarała się o odpowiednie przygotowanie klas i szkolenia dla nauczycieli. Wartość projektu to blisko 155 tys. zł, dotacja z MEN wyniosła 112 tys. zł. Resztę dołożył samorząd i szkoła.

 

Wszystkie te nowoczesne urządzenia i korzystających z nich uczniów będzie można zobaczyć w ten piątek, 22 lutego, podczas uroczystego otwarcia pracowni, o godz. 10.00.

 

Rządowy program „Cyfrowa Szkoła” ma na celu rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.