Dyrektor Filharmonii Sudeckiej Jerzy Kosek odstąpi dyrygowanie Marszem Radetzky’ego, zwycięzcy licytacji na rzecz WOŚP przeprowadzonej przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

 

Utwór autorstwa Johanna Straussa (ojca) zostanie wykonany podczas Koncertu Walentynkowego, 15 lutego 2013 r. o godz. 19:00, w Filharmonii Sudeckiej.

 

Maestro Jerzy Kosek odda batutę w ręce zwycięzcy licytacji i zaprosi go na miejsce dla dyrygenta. Tymczasowy szef zespołu będzie miał niecodzienną okazję poprowadzenia Orkiestry Symfonicznej, która pod jego ręką wykona jeden ze szlagierów sławnego wiedeńczyka. „Marsz Radetzky’ego” jest żelazną pozycją Koncertów Noworocznych i Karnawałowych, którymi muzycy na całym świecie witają Nowy Rok. Słuchacze tych koncertów bardzo często włączają się w wykonywanie utworu; będziemy mieli okazję sprawdzić, jak poradzi sobie z tak wielkim aparatem wykonawczym adept sztuki dyrygenckiej. Na pewno może liczyć na pomoc Orkiestry, Dyrygenta i publiczności, a czegóż więcej potrzeba do świetnej kreacji koncertowej?