Wałbrzyski Oddział ZUS zaprasza przedsiębiorców oraz pracowników Biur Rachunkowych do udziału w bezpłatnych szkoleniach z obsługi Nowego Portalu Informacyjnego ZUS oraz modułu ePłatnik. Szkolenia odbędą się we wrześniu br.

 

Eksperci wałbrzyskiego Oddziału ZUS zapraszają na bezpłatne szkolenia z obsługi NPI oraz modułu ePłatnik, podczas których zaprezentowane zostaną wszystkie możliwości Portalu, a eksperci ZUS krok po kroku zaprezentują, w jaki sposób należy z niego korzystać.

 

Szkolenia odbędą się we wrześniu br. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail: [email protected]. O dokładnych terminach poinformujemy zainteresowanych.

 

Nowy portal informacyjny ZUS

 

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) to zestaw nowoczesnych usług dla wszystkich klientów ZUS. Jej sercem jest portal internetowy pue.zus.pl. Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS będzie można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu – przez Internet. W ten sposób Klienci ZUS uzyskają informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach, sprawdzą wszelkie swoje dane zamieszczone na koncie w ZUS, a także złożą i odbiorą niezbędne dokumenty oraz rozliczą składki (ePłatnik).

 

Osoby, które chcą mieć możliwość działania w imieniu firmy powinny złożyć formularz ZUS-PEL (pełnomocnictwo do wykonywania czynności prawnych w relacjach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych).